16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÖZTÜRK: “GAZİLER DESTANSI TARİHİMİZİN YAŞAYAN ABİDELERİDİR”

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Ilgaz’da bugün Gaziler için tören düzenlendi. Gazidede Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Parkında saat 12.30’da başlayan törene, Ilgaz Kaymakam Vekili ve Korgun Kaymakamı Abdulkadir Işık, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, ilçe mülki ve idare amirleri, siyasi parti temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personel katıldı. Atatürk büstüne Kaymakamlık ve Belediye […]
Çankırı - 19 Eylül 2021 23:21 A A

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Ilgaz’da bugün Gaziler için tören düzenlendi. Gazidede Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Parkında saat 12.30’da başlayan törene, Ilgaz Kaymakam Vekili ve Korgun Kaymakamı Abdulkadir Işık, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, ilçe mülki ve idare amirleri, siyasi parti temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personel katıldı.

Atatürk büstüne Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması, saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasından sonra kutlama programı ilk bölümü sona erdi. Akabinde ise Ilgazlı Gaziler onuruna Ilgaz Yıldıztepe’de yemek verilerek etkinlik tamamlandı.

Programa ev sahipliği yapan ve Gazilik müessesesine çok önem veren Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk ise kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gaziler destansı tarihimizin, yaşayan abideleridir. 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bağımsızlığımız ve vatanımız uğruna mücadele ederek Gazilik mertebesine erişen tüm gazilerimize saygılarımı sunuyor; vefat edenleri rahmetle anıyorum. Sizlere minnettarız.” ifadelerine yer verdi.

Çankırı - 23:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.