-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÖZTÜRK: “DÜNYA ÜZERİNDE GÖRÜLEN HERŞEY KADININ ESERİDİR”

İYİ Parti Merkez İlçe Kadın Politikaları Başkanı Semra Öztürk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir tanışma ve kahvaltı programı düzenledi. Düzenlediği programın her kesimden davetlilerin olduğu siyaset üstü bir program olduğunu belirten Öztürk; bu çağrıya herkesin çok olumlu yaklaştığını, gerilen siyaset ve zorlaşan yaşam şartlarında ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu bir dönemde insanları tekrar […]
Çankırı - 10 Mart 2022 20:39 A A

İYİ Parti Merkez İlçe Kadın Politikaları Başkanı Semra Öztürk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir tanışma ve kahvaltı programı düzenledi. Düzenlediği programın her kesimden davetlilerin olduğu siyaset üstü bir program olduğunu belirten Öztürk; bu çağrıya herkesin çok olumlu yaklaştığını, gerilen siyaset ve zorlaşan yaşam şartlarında ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu bir dönemde insanları tekrar bir araya getirmeye çalışmanın çok önemli olduğunu vurguladı.

Çankırı’da bulunan tüm parti Kadın Kolları Teşkilatlarını programa davet ettiklerini de belirten Öztürk, düzenlediği programa her görüşten yüzü aşkın davetlinin katıldığını bunun da kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Öztürk ayrıca, programa katılım sağlayan Çankırı CHP İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Aslan ve yönetimine, Çankırı DEVA Partisi Kadın Çalışmaları Başkanı Sude Haydar Karadeniz ve yönetimine, Umut Işığım Derneği Başkanı Öznur Özdemir Kaynak ve yönetimine ve davetini kırmayıp programa katılan tüm misafirlerine teşekkür etti.

Semra Öztürk, düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Tanışma ve Kahvaltı programında kısa bir de konuşma yaptı. Öztürk, “Kıymetli protokol, sevgili Çankırılılar; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve tanışma programına hoş geldiniz.” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kıymetli misafirler;

Bizler, kadın ve erkeğin bir bütünün iki eşit yarısı olduğuna inanan bir gelenekten geliyoruz. Cinsiyetler arası adaleti şiar edinen bir dinin mensupları olarak kadın ve erkeğin karşılıklı adalet ve hakkaniyet içinde yeryüzünü birlikte inşa edeceğine inanıyor ve bunun için çabalıyoruz. İşte bugün bu sorumluluğu yeniden hatırlama vaktidir.

Duyuyor musun fısıldıyorlar birbirlerine,

Sen kadınsın sen kadınsın diye,

Yorgun başımı yaslamak istiyorum,

Ve hayır ben anneyim,

Gözlerimi huzurla kapamak istiyorum,

Ben sevdalıyım,

Özgürce sokaklarda gülmek istiyorum,

Çünkü ben de her şeyden önce insanım,

Demek istiyorum…

Aslında yılın 1 gününü Kadınlar Günü olarak kutlamak, geri kalan günlerde bizim sorumluluk ve görevlerimizi azaltıyor demek değildir. Bizler yılın  her günü, her dakikası, her saniyesi yaşantımızda birçok sorumlulukla mücadele etmeye devam ediyoruz. 364 gün bu unutuluyorsa o bir gün, yaptığımız herşey hatırlansın diye bir fırsat aslında.

Bu yüzden şu an aramızda olan İYİ Partili yol arkadaşlarım, sayın DEVA Partisi Kadın Teşkilatı, sayın Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Teşkilatı ve sayın Dernek Başkanlarım, hepimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun.

Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

Programımıza katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Çankırı - 20:39 A A
BENZER HABERLER