reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.695-0.776
reklam

ÖZGÜR SEMALARA SEKİZ YENİ KORUYUCU

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÖZGÜR SEMALARA SEKİZ YENİ KORUYUCU
reklam

ASELSAN, Türkiye’nin özgür semalarını her koşulda koruyacak ve güvenlik güçlerinin yeteneklerini daha üst seviyeye taşıyacak sekiz yeni sistemini IDEF 2023’te ilk kez sergiledi.

ASELSAN, 16’ncı Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı IDEF 2023’te MURAD Muharip Uçak Burun Radarı, ASELFLIR 500 Yeni Nesil Hedefleme Sistemi, IFF Birleşik Sorgulayıcı Sistemi, GÖZDE Güdüm Kiti, LGK 83 Lazer Güdüm Kiti, AMİR100C Kazaya Dayanıklı Görev Yeri Kaydedici, Kılavuz-11 ve Kılavuz-20 Taktik Seviye Ataletsel Ölçüm Birimi ve SADAK 2MK Çok Maksatlı Salan Sistemi için lansman töreni düzenledi. Hava Platformlarında Kullanılan ASELSAN Ürünler Lansman Törenine Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Elektronik Harp ve Radar Sistemleri Daire Başkanı Muhammet Sami Ulukavak, ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol ile ASELSAN yöneticileri katıldı.

SSB Daire Başkanı Ulukavak, lansman törenindeki konuşmasında, “Savunma sanayimizde son yıllarda önemli başarılar elde ettik. ASELSAN’a ve tüm alt yüklenicilerimize teşekkür ediyorum. Biz daha önce çoğunlukla yurt dışından aldığımız sistemlerin hepsini adım adım yerlileştiriyoruz. Bugün de burada bunları görüyoruz. Bunun altında ciddi bir emek olduğunu biliyoruz. Hiç başarısızlık yaşadığımız olmadı. Bunu gururla ifade etmek istiyorum. Girdiğimiz hiçbir işten başarısızlıkla ayrılmadık. Bu yeni sistemlerimiz de kahraman ordumuza hizmet edecek” dedi.

ASELSAN Genel Müdürü Akyol ise tören dolayısıyla yaptığı konuşmada şunları söyledi:

ASELSAN olarak bütün alanlarda yüksek teknoloji çalışıyoruz. Özellikle havacılık alanı biraz daha hassasiyet isteyen bir alan. Birçok yeni yeteneği ve yetkinliği Türk Silahlı Kuvvetlerine kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. ASELSAN’ın sekiz yeni ürününü burada sergiliyoruz.  ASELSAN olarak yıllardır olduğu gibi IDEF 2023’ün de en büyük oyuncuları arasında yer alıyoruz. Güvenlik güçlerimize karada ve denizde olduğu kadar havada da ilave yetenekler kazandırıyoruz. ASELSAN olarak millileştirme çalışmalarının etkinliğini artırmak ve dışa bağımlılığı tamamen ortadan kaldırmak için gayret sarf etmeye devam edeceğiz.”

reklam

YORUM YAP