Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÖZEL ÖĞRENCİLERİN “SANAT ENGEL TANIMAZ” SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

İlimiz Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri yıl boyunca yaptıkları çalışmaları Yunus AVM Giriş katında düzenledikleri sergi ile halkın beğenisine sundu. Sergide, geri dönüşümü destekleyici gazete çalışmaları, tezhip ve ebru sanatlarının birlikte kullanılmasıyla yapılan çalışmalar, pastel, kuru boya, akrilik ve kara kelem çalışmaları, alçı baskı, […]
Eğitim - 13 Mayıs 2023 13:29 A A

İlimiz Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri yıl boyunca yaptıkları çalışmaları Yunus AVM Giriş katında düzenledikleri sergi ile halkın beğenisine sundu.

Sergide, geri dönüşümü destekleyici gazete çalışmaları, tezhip ve ebru sanatlarının birlikte kullanılmasıyla yapılan çalışmalar, pastel, kuru boya, akrilik ve kara kelem çalışmaları, alçı baskı, ahşap üzeri akrilik boyama, üç boyutlu biçimlendirme çalışmaları ve serbest konulu çalışmalar olmak üzere çok farklı teknikler kullanılarak hazırlanan çok sayıda resim yer aldı. Sergide ayrıca el sanatları dersi kazanımları çerçevesinde yapılan birçok eser yer aldı.

Öğrencilerin yaptığı karma tekniklerden oluşan resim sergisinin açılışına Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü  Muammer Öztürk, Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar, Şube Müdürü Duygu Hamlı, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katılım sağladı.  Birçok farklı teknikte hazırlanan sergide, öğrencilerin emek verdiği çalışmalar büyük ilgi çekti.

Eğitim - 13:29 A A
BENZER HABERLER