Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

OVACIKLI’DAN “BİR KİTAP DA BENDEN” KAMPANYASINA DESTEK

Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi’nin deprem felaketinden etkilenen illerde yaşayan çocuklar ve gençler için başlattığı “Bir Kitap da Benden” kampanyasına katılarak kitap bağışında bulundu. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen kampanya ile 6 Şubat tarihinde yaşanan deprem felaketinden etkilenen şehirlerde yaşayan çocuklar ve gençlere […]
Çankırı - 3 Temmuz 2023 23:18 A A

Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi’nin deprem felaketinden etkilenen illerde yaşayan çocuklar ve gençler için başlattığı “Bir Kitap da Benden” kampanyasına katılarak kitap bağışında bulundu. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen kampanya ile 6 Şubat tarihinde yaşanan deprem felaketinden etkilenen şehirlerde yaşayan çocuklar ve gençlere binlerce kitap ulaştırılması hedefleniyor.

Bir Kitap da Benden” kampanyasına katılan Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı, tüm Çankırılıları bu kampanyaya destek vermeye davet etti. “Bir Kitap da Benden” kampanyasının, deprem felaketinin yaşandığı bölgelerdeki gençlere okuma alışkanlığı kazandırmak, kitaplar aracılığıyla umut ve motivasyon sunmak amacıyla hayata geçirildiğini belirten Ovacıklı, kullanılmış veya yeni kitapları bağışlayarak depremzedelerin hayatlarına katkıda bulunabileceğini söyledi.

Ovacıklı, “Deprem bölgesinde bulunan çocuklarımız ve gençlerimiz için bağışlayacağınız kitaplar onlar için güzel bir hediye olacak. Kampanya, deprem sonucu kitaplarını kaybeden çocuklarımız için yaz tatili ile birlikte moral ve motivasyon desteği olacak. Kitap kampanyasına destek verecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Toplanan tüm kitaplar, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem afetinin yaraladığı Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Adıyaman, Malatya, Elazığ ve Osmaniye illerimizde yaşayan çocuklarımıza ulaştırılacak.” dedi.

6  Şubat’ta meydana gelen ve ‘asrın felaketi’ olarak nitelenen depremlerde 11 şehirde hayatların alt üst olduğunu ve on binlerce insanın yaşamını yitirdiğini ifade eden Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şube Başkanı Zeynep Perihan Dinç ise, “Şu anda çadır ve konteyner kentlerde yaşayan çocuklar, gençler ve erişkin depremzedelerimizin kütüphaneye ve kitaba daha kolay erişimini sağlamak için Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği olarak Bir Kitap da Benden kampanyası başlatmış bulunuyoruz” dedi.

Dinç “Genel Merkezimiz tarafından başlatılan Bir Kitap da Benden kampanyamıza ilk kitap bağışını Şube Başkan Yardımcımız, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Muharrem Ovacıklı Beyefendi yapmıştır. Kitap tesliminde bizleri yalnız bırakmayan AFAD İl Müdürümüz Ahmet Matur Beye, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Muharrem Ovacıklı Beye ve kampanyamıza destek veren kurum çalışanlarına teşekkür ederiz.” dedi

Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen “Bir Kitap da Benden” programına İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı, AFAD İl Müdürü Ahmet Matur, TDED Çankırı Şube Başkanı Zeynep Perihan Dinç ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Çankırı - 23:18 A A
BENZER HABERLER