14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

OSTİM TEKNOPARK ÇAKÜ TEKNOPARK’IN MENTÖRÜ OLDU

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD), Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasındaki bilgi ve tecrübe paylaşımını hızlandırmak amacıyla Ekim 2017’de Mentör-Mentee Eşleştirme Programını başlattı. Program, olgun teknoloji geliştirme bölgelerinin (Mentör) yeni kurulan ve/veya gelişmekte olan teknoloji geliştirme bölgelerine (Mentee) bilgi ve tecrübe aktarımı ile teknoparklar arasında bilgi transferini hızlandırmak amacıyla oluşturulan bir mentörlük mekanizmasından oluşuyor. Mentör-Mentee Eşleştirme Programı […]
Çankırı - 19 Ağustos 2020 13:07 A A

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD), Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasındaki bilgi ve tecrübe paylaşımını hızlandırmak amacıyla Ekim 2017’de Mentör-Mentee Eşleştirme Programını başlattı. Program, olgun teknoloji geliştirme bölgelerinin (Mentör) yeni kurulan ve/veya gelişmekte olan teknoloji geliştirme bölgelerine (Mentee) bilgi ve tecrübe aktarımı ile teknoparklar arasında bilgi transferini hızlandırmak amacıyla oluşturulan bir mentörlük mekanizmasından oluşuyor. Mentör-Mentee Eşleştirme Programı dâhilinde OSTİM Teknopark, ÇAKÜ Teknopark’ın Mentoru olarak eşleştirildi.

Program kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Teknoloji Gelişim Bölgesi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Ayrancı beraberindeki heyet ile birlikte OSTİM Teknopark’a bir ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak OSTİM Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek ile görüşen Rektör Ayrancı ve beraberindeki heyete daha sonra OSTİM Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi. Heyet daha sonra OSTİM Teknopark`ın Turuncu, Bronz ve Turkuaz Binaları ile OSTİM Teknopark Teknoloji Üretim Atölyesi`nde incelemelerde bulundu. Heyet son olarak OSTİM Teknik Üniversitesi’ni de ziyaret etti.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, “ÇAKÜ Teknokent, OSTİM Teknokent danışmanlığında yeni bir teknolojik üretim merkezi, kuluçka merkezi ve AR-GE merkezi olacak. Yeniliğe, faydalı her bilgi ve akla açığız. Henüz kuruluş aşamasında olan Teknoparkımız, OSTİM Teknopark’ın da katkıları ile Çankırı başta olmak üzere bölgenin kaderini değiştirecek bir merkez haline gelecek.  O yüzden gece gündüz demeden çok titiz çalışıyoruz ve üretiyoruz. OSTİM Teknopark’ta çok büyük kümelenmeler ve stratejik üretimler gördük. Bir üniversite aklı olmadan ilerlemek zor. Bu akıldan faydalanmaları OSTİM Yönetiminin ferasetini gösteriyor. Biz de bir üniversite aklı olarak, tüm fikirlere açık ve tüm paydaşlarımızla sürekli paylaşım halinde kalarak Teknoparkımızı  büyütüp geliştireceğiz.” dedi.

OSTİM Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da ziyaretten ve yapılan işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aydın, “Biz, hâlen gelişmekte olan bir teknopark olarak, bu süreçte edindiğimiz bilgi, deneyim ve uygulamada karşılaştığımız durumlarla ilgili tüm tecrübelerimizi ÇAKÜ Teknokent’e aktaracağız. İki şirket iş birliği içerisinde bilgi ve birikimlerini paylaşacak, saha ziyaretleri gerçekleştirecek. Ortak farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim hizmeti sunabilecek. Uzmanlık alanlarına göre taraflar arasında karşılaştırma yapılabilecek ve örnek uygulamalar yerinde incelenebilecek. Ortak proje başvurusu da yapabileceğiz. İki taraf içinde faydalı bir işbirliği olacağına inanıyorum.” dedi.

Çankırı - 13:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.