reklam
reklam
DOLAR31,2279% 0.07
EURO33,9151% 0.08
STERLIN39,6072% 0.13
FRANG35,4782% -0.12
ALTIN2.037,53% -0,15
BITCOIN1.968.8307.357
reklam

OSMAN YILMAZ: “ÇARDAKLI İÇİN İSTEMESİNİ DE AĞLAMASINI DA BİLDİM”

Yayınlanma Tarihi : Google News
OSMAN YILMAZ: “ÇARDAKLI İÇİN İSTEMESİNİ DE AĞLAMASINI DA BİLDİM”
reklam

Çardaklı Belde Belediye Başkanı Osman Yılmaz, Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz ile birlikte düzenledikleri  basın toplantısında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. “Çardaklı için istemesini de ağlamasını da bildim. Hakkımız olan hizmetleri alabilmek için de mücadelemi ettim.” diyen Başkan Yılmaz,  “12 yıldır ilk defa düzenlediğimiz basın toplantısıyla ilçemizin sesini bugün sizlerin sayesinde duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz” sözleriyle basın mensuplarına teşekkür etti.

Beldeye anayoldan girişi bir altgeçit ve 1.5 km.lik yolu asfaltlayarak düzenlediklerini söyleyen Başkan Yılmaz, “Beldemize içinde yemekhanesi, kahvehanesi, misafirhanesi, yaren odası bulunan bir Çok Amaçlı Sosyal Tesis ile yine içinde marketi, kahvehanesi gençlik salonu bulunan bir Gençlik Merkezi kazandırdık.” dedi.

Başkan Yılmaz şehirleşme adımlarını anlatırken de, “İmar planımızı yenileyerek beldemizin büyümesi ve gelişmesi için Şehirsel Ek Revizyon İmar Planı yaptırdık, Bozkuş mahallemiz için de yeni bir imar planı yaptırıyoruz. Ayrıca Belde içinde bulunan ahır vs. yapıların Hıfzıssıhha şartlarına uygun bir şekilde Belde dışına çıkarılması için Hayvancılık İmar Planı’nı da yaptırdık.

Merkez Camii’mizi yenileyerek çevre düzenlemesini de yaptıktan sonra yanındaki Şeyh Sinanlar Türbesi’ni restore ederek inanç turizmine açtık. Birlik ve beraberliğimizin simgesi olan 15 Temmuz Anıtı’nı açtık, belde girişine kemer yaparak estetik bir görünüm kazandırdık. 3 km.lik su tesisatımızı hdpe polietilen borularla değiştirerek halkımızı sağlıksız asbestli su tesisatından kurtardık. Beldemizi doğalgazla buluşturup cadde ve sokaklarımızı kilitli parke ile döşedik. Arklardan oluşan kanalizasyonumuzu koruger borularla yeniledik.

Kooperatif Evleri’nin altyapısını sıfırdan yaptık, halkımızın konut ihtiyacını karşılamak için yeni kooperatif yerleri açtık, halkımızla birlikte sayısız fidan ve ağaç dikerek ormanlarımızı çoğalttık, beldemizin her yanını mobese kameralarıyla donattık, cadde ve sokaklarımıza otobüs durakları yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Bozkuş mahallemize 50 tonluk biriktirme deposu ve 1 km yeni su hattı şebekesi yaparak  içme suyunu sorun olmaktan çıkardık.” ifadelerini kullandı.

Geleneksel hale getirdikleri festivaller ve Ramazan ayında düzenledikleri festivallerle Belde halkının daha mutlu ve eğlenceli yaşamasını sağlamaya çalıştıklarını anlatan Başkan Yılmaz, başkanlığı süresince Belde’ye bir Sağlık Ocağı, gençlerin spor etkinliklerini gerçekleştirmeleri için biri kapalı biri açık iki Halı Saha ile bir Çok Amaçlı Saha, bir PTT bürosu kazandırdıklarını da sözlerine ekledi.

Çardaklı Belde Belediye Başkanı Osman Yılmaz konuşmasına şu cümlelerle devam etti:

“Atkaracalar ve Saçak Belediyeleri ile birlikte bir Katı Atık Toplama Alanı kurarak geri dönüşüme katkıda bulunduk. 230 çöp konteyneri alarak cadde ve sokaklarımızdaki konteynerleri yeniledik. Beldemizde tarımın gelişmesi için bir adet değirmen ve Saç Çukuru mevkii’mizdeki yaylaya büyük bir ahırla bir de görevli evi yaptık. Yayla yollarının bakım ve onarımını yaparak halkımızın kolay ulaşımını sağladık. Mezarlık girişlerini yenileyip yollarını yaptık.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19’la mücadelede toplu kullanım alanlarının ilaçlamasını yaparak halkımıza sağlıklı bir yaşam sunmaya çalıştık. Ilıca Göleti’mizin Millet Bahçesi olarak değerlendirilmesi ve Uluçay Deresi’nin ıslahının yapılması için gerekli çalışmaları başlattık. Ayrıca Beldemiz içindeki Nihat Sözen Parkı’nın güncel ve modern bir görüntü kazanması için projelendirmesine başladık, en kısa zamanda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız.”

reklam

YORUM YAP