20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÖRTÜALTI SEBZE YETİŞTİRİCİLİĞİ KONTROLLERİ DEVAM EDİYOR

Çankırı İlinde sebze yetiştiriciliği yapan çiftçilerimiz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik elemanlarınca ziyaret edilerek kontroller yapılmaktadır. Üreticilere Entegre Mücadele, sebze yetiştirme teknikleri, hastalık ve zararlılarla mücadele konularında bilgi verilmekte sorunlar yerinde çözümlenmektedir. Kontrollü ilaç kullanımı sağlanarak, zirai ilaç kalıntısı olmayan sebze üretimi yapılmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında İlimizde örtü altı yetiştiriciliği yapılan seralarda […]
Çankırı - 29 Temmuz 2020 15:11 A A

Çankırı İlinde sebze yetiştiriciliği yapan çiftçilerimiz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik elemanlarınca ziyaret edilerek kontroller yapılmaktadır. Üreticilere Entegre Mücadele, sebze yetiştirme teknikleri, hastalık ve zararlılarla mücadele konularında bilgi verilmekte sorunlar yerinde çözümlenmektedir. Kontrollü ilaç kullanımı sağlanarak, zirai ilaç kalıntısı olmayan sebze üretimi yapılmaktadır.

Bu çalışmalar kapsamında İlimizde örtü altı yetiştiriciliği yapılan seralarda Domates Güvesi (Tuta absoluta) ve Yeşil kurt ( Heliothis armigera ) zararlılarına karşı asılan tuzaklar kontrol edilmekte buna göre mücadele yapılmaktadır.

  Sebzelerde ve yetiştiriciliği yapılan kültür bitkilerinde görülen herhangi bir olumsuzluk durumunda bilgi almak için çiftçilerimizin Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.

Çankırı - 15:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.