13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÖLÜSÜNE SAYGISI OLMAYANIN DİRİSİNE DE SAYGISI OLMAZ

Ilgaz’da uzun zaman eksikliği hissedilen, pandemi dönemiyle birlikte önemi bir kat daha anlaşılan cenaze hizmetleriyle ilgili önemli bir adım atılıyor. İlçede Karataş Mahallesinde bulunan Yukarı Harman Mezarlığının üst tarafına Gasilhane ve Mezarlıklar Müdürlüğünün yapımı tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda bina inşaatının büyük ölçüde tamamlandığı ve çalışmaların sona yaklaşmasıyla birlikte bu hizmetin Ilgaz Halkının kullanımına […]
Çankırı - 29 Eylül 2021 22:12 A A

Ilgaz’da uzun zaman eksikliği hissedilen, pandemi dönemiyle birlikte önemi bir kat daha anlaşılan cenaze hizmetleriyle ilgili önemli bir adım atılıyor. İlçede Karataş Mahallesinde bulunan Yukarı Harman Mezarlığının üst tarafına Gasilhane ve Mezarlıklar Müdürlüğünün yapımı tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda bina inşaatının büyük ölçüde tamamlandığı ve çalışmaların sona yaklaşmasıyla birlikte bu hizmetin Ilgaz Halkının kullanımına sunulacağı da öğrenildi.

Gasilhane ve Mezarlıklar Müdürlüğüyle beraber Ilgaz’da bütün cenaze hizmetleri ücretsiz olacak. Cenaze sahipleri erkek veya bayan cenaze yıkayıcı aramak zorunda kalmayacak. Cenaze aracından tam teşekküllü mezar kazıcısına kadar tüm hizmetler vatandaşlara sunulacak. Ilgaz’da defnedilecek kişilerin mezarları ücretsiz kazılırken, Ilgaz’ın köylerine defnedilecek kişilerin (75 köyün tamamı) cenaze araçlarıyla köylerine nakli de ücretsiz sağlanacak.

Ilgaz’da defnedilecek cenazelerde, Cenaze evine 50 kişilik yemek yine Ilgaz Belediyesi tarafından gönderilecek. Cenaze sahibinin mezarlıkta pide ikramı gibi dinimizce caiz olmayan bir uygulama da kaldırılmış olacak.

Çankırı - 22:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.