-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

OKULLARIN BASKETBOL POTALARI EML USTALARINDAN

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri rehberliğinde il genelinde ihtiyacı olan okullarımıza basketbol potası ve masa tenisi masası üretiyor. Metal ve Mobilya Teknolojisi alanlarında eğitim gören öğrencilerin özverili çalışmaları ile gerçekleştirilen üretimler sayesinde anaokulu ve ilkokulların sportif ihtiyaçları karşılanıyor. Okul atölyesinde metal malzemeleri farklı boyutlarda kesip şekil verdikten sonra […]
Eğitim - 25 Ekim 2022 19:54 A A

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri rehberliğinde il genelinde ihtiyacı olan okullarımıza basketbol potası ve masa tenisi masası üretiyor.

Metal ve Mobilya Teknolojisi alanlarında eğitim gören öğrencilerin özverili çalışmaları ile gerçekleştirilen üretimler sayesinde anaokulu ve ilkokulların sportif ihtiyaçları karşılanıyor. Okul atölyesinde metal malzemeleri farklı boyutlarda kesip şekil verdikten sonra kaynak ve boyama işlemlerini gerçekleştiren öğrenciler, üretilen malzemelerin kurulum ve montaj işlemlerini de gerçekleştiriyor.

İl Milli Eğitim Mesleki Eğitim Şube Müdürü Muhsin Cesur, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan Temel Eğitimde 10.000 Okul projesi kapsamında imzalanan protokol gereğince ilimizde sekiz temel eğitim okulumuza pota, 11 temel eğitim okulumuza masa tenisi masası imalatı ve  akabinde malzemelerin montaj işlemlerinin ilimizde yıllardır mesleki eğitime katkı sağlayan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  tarafından yapıldığını ifade ederek, bu çalışma ile akademik başarının yanında sosyal, kültürel ve spor alanlarda da öğrencilerin gelişim süreçlerine katkı sağlamayı hedeflediklerini ve öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalıştıklarını belirtti.

Ayrıca Meslek Liselerinde öğrencileri hayata hazırlamak için farklı çalışmalar yürüttüklerini aktaran Cesur; öğrencilerin bu çalışmalar sayesinde hem meslek bilgisi kazandıklarına, hem de okulların döner sermayesi kapsamında ekonomik kazanç elde ettiklerine değindi. 2 okulun potalarının yerleştirildiğini ve öğrencilerin hizmetine sunduklarını belirten Şube Müdürü, bundan sonraki süreçte diğer okulların da montaj işlemlerinin tamamlanacağını belirtti.

Eğitim - 19:54 A A
BENZER HABERLER