Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

OKULLARDA YÜZYÜZE EĞİTİM 15 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı’nın daha önceki açıklamalarında 2020 sonuna kadar süreceği bildirilen uzaktan eğitim süresi artan koronavirüs vakaları gerekçesiyle uzatıldı. Bakanlıktan yapılan yapılan açıklamada “İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecek.” denildi. Bu karara göre ilk ve orta dereceli okullarda […]
Eğitim - 20 Aralık 2020 17:14 A A

Milli Eğitim Bakanlığı’nın daha önceki açıklamalarında 2020 sonuna kadar süreceği bildirilen uzaktan eğitim süresi artan koronavirüs vakaları gerekçesiyle uzatıldı. Bakanlıktan yapılan yapılan açıklamada “İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecek.” denildi.

Bu karara göre ilk ve orta dereceli okullarda 1. dönem sonuna kadar yüzyüze eğitim yapılmayacak, ilkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecek. Ortaokullarda ve liselerde ise bir sınav yapılacak, bu sınavlar okul ortamında sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılacak.

25 Ocak’ta başlayacak iki haftalık yarı yıl tatil süresine, ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenerek yarıyıl tatili 3 haftaya uzatıldı.  Buna göre okullarda yüz yüze eğitimin 15 Şubat Pazartesi günü başlaması planlanıyor.

Eğitim - 17:14 A A
BENZER HABERLER