Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

OKULLARDA GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İlimizde deprem güçlendirmeleri, onarımları ve depremde risk oluşturabilecek binaların yapılan test sonuçlarına göre yıkım işlemleri devam etmektedir.  Bu bağlamda ilimiz merkezinde eğitim öğretimini sürdüren Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu eğitim binası ve  Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu’nun gerekli deprem dayanıklılık testleri sonucunda Bakanlığımızca  yıkılmasına karar verilmişti. Raporlar doğrultusunda her iki eğitim kurumumuzun […]
Çankırı - 22 Ağustos 2020 21:09 A A

İlimizde deprem güçlendirmeleri, onarımları ve depremde risk oluşturabilecek binaların yapılan test sonuçlarına göre yıkım işlemleri devam etmektedir.  Bu bağlamda ilimiz merkezinde eğitim öğretimini sürdüren Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu eğitim binası ve  Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu’nun gerekli deprem dayanıklılık testleri sonucunda Bakanlığımızca  yıkılmasına karar verilmişti.

Raporlar doğrultusunda her iki eğitim kurumumuzun yıkım işlemleri gerekli güvenlik önlemleri alınarak gerçekleştirilmektedir.

Şehit Mehmet Ata  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yıkımı gerçekleştirilen binasının yerine 12 derslikli yeni eğitim binası, 2 atölye, 200 öğrenci kapasiteli pansiyon binası ve bir adet seranın yapımı tamamlanmış olup tesisin  2020-2021 eğitim öğretim yılında açılması planlanmaktadır.

Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulunun yıkılan binası için ise eski imam hatip lisesi eğitim binasının bulunduğu yere yeni bir eğitim tesisinin yapımı planlanmaktadır. Gerçekleştirilen çalışmaların ilimize hayırlı olmasını dileriz.

Çankırı - 21:09 A A
BENZER HABERLER