Açık
  • EURO
  • DOLAR

OKULLAR ARASI “YÜREĞİMDESİN FİLİSTİN” KONULU RESİM, ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Merkez İlçe İmam Hatip Okulları öncülüğünde “Yüreğimdesin Filistin” konulu il geneli resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenleniyor. Yarışma kapsamında millî, tarihî ve dînî bağlarımızın olduğu kadîm şehirlerimizden Kudüs özelinde son günlerde Filistin’de yaşanan ve bizleri derinden etkileyen zulme dikkat çekmek, kadîm şehirlerimizi gelecek nesillerimize öğretmek, mazlum Filistin halkına destek olmak […]
Eğitim - 11 Kasım 2023 18:17 A A

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Merkez İlçe İmam Hatip Okulları öncülüğünde “Yüreğimdesin Filistin” konulu il geneli resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenleniyor.

Yarışma kapsamında millî, tarihî ve dînî bağlarımızın olduğu kadîm şehirlerimizden Kudüs özelinde son günlerde Filistin’de yaşanan ve bizleri derinden etkileyen zulme dikkat çekmek, kadîm şehirlerimizi gelecek nesillerimize öğretmek, mazlum Filistin halkına destek olmak gayesiyle öğrencilerin resim çizme ve yazma yeteneklerini geliştirme, Türkçeyi doğru, etkili ve estetik kullanma becerilerini geliştirmek amaçlanmaktadır.

Yarışma, ilkokullar arası resim, ortaokullar arası şiir ve liseler arası kompozisyon olmak üzere üç farklı kategoride düzenlenecek. Son katılım tarihi 29 Kasım 2023 Perşembe günü olan yarışma şartnamelerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İlkokullar Arası Resim Yarışması şartnamesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Ortaokullar Arası Şiir Yarışması şartnamesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Liseler Arası Kompozisyon Yarışması şartnamesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Eğitim - 18:17 A A
BENZER HABERLER