Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÖĞRENCİ VE İŞVEREN STAJ İÇİN BU PORTALDA BULUŞUYOR

Türkiye İş Kurumu, İş ve Meslek Danışmanlığı kapsamında hayata geçirilen staj portalı hizmeti ile öğrenciler ve işverenleri çevrimiçi ortamda buluşturarak öğrencilerin açık staj programlarını görmelerine, işverenlerin ise öğrenciler hakkında detaylı portföy ve seçim yöntemlerini kullanarak aradıkları nitelikte stajyer öğrenci bulmalarına imkan sağlıyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alim […]
Çankırı - 19 Temmuz 2022 15:15 A A

Türkiye İş Kurumu, İş ve Meslek Danışmanlığı kapsamında hayata geçirilen staj portalı hizmeti ile öğrenciler ve işverenleri çevrimiçi ortamda buluşturarak öğrencilerin açık staj programlarını görmelerine, işverenlerin ise öğrenciler hakkında detaylı portföy ve seçim yöntemlerini kullanarak aradıkları nitelikte stajyer öğrenci bulmalarına imkan sağlıyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alim Çaycı; “Staj portalı Lise, Üniversite, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin özel sektör işyerlerinde durumlarına uygun açık staj pozisyonlarını görmeleri ve işverenlerin de talep ettikleri staj pozisyonlarında aradıkları nitelikteki stajyer adaylarının firmalarında staj yapma imkanı sağladığı diğer İŞKUR hizmetleri gibi tamamen ücretsiz bir platformdur. Türkiye geneli 81 ilde 156 İŞKUR hizmet merkezi gibi geniş bir platformda öğrencilerimiz ile işverenlerimiz buluşturuluyor, güçlü altyapı ile de başvuruların sorunsuz şekilde yapılması sağlanıyor. Genel Müdürlüğümüz tarafında kurulan bu sistemle biz de Çankırılı gençlerimizin iş gücü piyasasına girmeden önceki süreçlerinde de yanlarında olmayı istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Çaycı; İŞKUR olarak, istihdam alanında gençlere daha iyi imkânlar sunabilmek adına gençlerin istihdamının önündeki engellerin ortadan kaldırılması, gelecekteki iş gücü piyasalarına güçlü birer birey olarak katılmaları için çeşitli çalışmalar yaptıklarını, staj portalı hizmetinin de gençler adına etkili bir hizmet modeli olduğunu, bu sayede gençlerimizin çalışma hayatına başlamadan önce deneyim kazanmalarını kolaylaştırmayı ve aynı zamanda işverenlerin de aynı portal üzerinden aradıkları nitelikte stajyer öğrenci bulmalarına imkân sağladıklarını dile getirdi.

Açıklamasının son bölümünde staj portalı hizmetinden faydalanmak için neler yapılması gerektiği konusunda bilgi veren İl Müdürü Çaycı; “Staj yapmak isteyen öğrencilerimizin ve stajyer arayan işverenlerimizin İŞKUR sistemine kayıtlı olmaları gerekmektedir, kayıtlı olup olmadıklarını başvuruya başla butonuna basarak gelen ekranda sorgulayabilir ve kolay bir şekilde kayıtlarını oluşturup staj portalı kullanım kılavuzu ve yönergeleri takip ederek işlemlerini yapabilirler. Kişiler staj portalı sayfasına https://staj.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden erişim sağlayabilirler.” dedi.

Çankırı - 15:15 A A
BENZER HABERLER