20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

O MÜBAREK BAYRAK İŞTE BU BAYRAK

Malazgirt’te Alparslan’ın dilinde Surlarda Ulubatlı’nın elinde Çanakkale cihadının yılında Zemin kan kırmızı ay yıldızı ak O mübarek bayrak işte bu bayrak Çanakkale zaferiyle milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlâk ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşı’nda düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşın da bir hukuku olduğunu tüm […]
Çankırı - 16 Mart 2021 20:54 A A

Malazgirt’te Alparslan’ın dilinde
Surlarda Ulubatlı’nın elinde
Çanakkale cihadının yılında

Zemin kan kırmızı ay yıldızı ak
O mübarek bayrak işte bu bayrak

Çanakkale zaferiyle milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlâk ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşı’nda düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşın da bir hukuku olduğunu tüm insanlığa göstermiştir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” sözlerinde ifadesini bulan bu zafer, aynı zamanda Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin de ölümsüzlük anıtıdır.

Milletimiz bu zaferi bize armağan edenleri asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak, onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev, görevin ötesinde de bir vefa borcudur.

İstiklal Marşımızın kabulünün 100.yılını kutladığımız 2021 yılını İstiklal Marşı Yılı ilan ederek Aziz Şehit ve Gazilerimize verilen değer perçinlenmiştir.

Bu düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğrunda canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi de saygı ve şükranla anıyorum.
Ruhları Şad Olsun…

Yüksel TEKE
Şehit Ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı

Çankırı - 20:54 A A
BENZER HABERLER