reklam
reklam
DOLAR32,2405% 0.18
EURO34,9914% 0.41
STERLIN41,1161% 0.58
FRANG35,2882% 0.28
ALTIN2.419,51% 0,40
BITCOIN68.623,710.888
reklam

NORMALLEŞMENİN DEVAMI İÇİN DENETLEMELERE DEVAM

Yayınlanma Tarihi : Google News
NORMALLEŞMENİN DEVAMI İÇİN DENETLEMELERE DEVAM
reklam
      Vali Abdullah AYAZ, yeni kontrollü normalleşme döneminin sorunsuz atlatılması ve vaka sayılarının yeniden yükselmesinin önlenmesi amacıyla alınan yeni tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığını yerinde incelemek üzere denetim gerçekleştirdi.
      İl merkezinde faaliyet gösteren kafelerde denetim yapan Vali AYAZ, esnaflara tedbirlere uyma çağrısı yaparak yeni süreçte kurallara uyulmasının önemini hatırlattı.
      Denetimler sırasında basın mensuplarına da açıklamalarda bulunan Vali Abdullah AYAZ, “Yeni dönemin adı kontrollü sosyal hayat ve normalleşme. Vatandaşlarımızdan özellikle istirhamımız tedbiri elden bırakmamaları.” dedi.
      Vatandaşların normalleşme sürecinde dikkatli davranmaları gerektiğini söyleyen Vali AYAZ,  “Biraz daha yolumuz var. Artık ışığın göründüğünü, bu işin sonuna doğru yaklaştığımızı değerlendiriyoruz. Yeni normalleşme sürecinde vaka artışı yaşanmaması için gayret göstereceğiz. Aldığımız her kararın etkisini iki hafta içinde görüyoruz. İki hafta sonra açıklanan yeni haritada yeni rakamı göreceğiz inşallah. Bu hafta, geçen haftaya göre stabil gidiyor. Şimdi işletmeler açıldı, bir miktar daha yükseliş görebiliriz. Tedbirlere riayet edeceğiz. Aşı olan vatandaşlarımız da tedbiri elden hiçbir hal ve şartta bırakmayacaklar.” diye konuştu.
Vali AYAZ, ilimizde mutasyonlu koronavirüs vakasında da artış olduğunu ifade ederek, “25 mutasyonlu tespitimiz var. Virüs mutasyonlu da olsa mutasyonsuz da olsa tedbirler aynı. Maskemizi takacağız, mesafemizi koruyacağız, hijyene dikkat edeceğiz. Yeni virüsün en büyük riski, bulaşın hızlı olması. Eskiden belki yakın mesafeden 15 dakika maskesiz temas derken, yeni virüste 5 dakikaya iniyor. Onun için ekstra dikkat gerekmekte.”  İfadelerini kullandı.
reklam

YORUM YAP