14° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

NİHAT MAKAS: “BÜRO HİZMET KOLUNDA TEK YETKİLİ SENDİKA BÜRO MEMUR-SEN”

Büro Memur-Sen Çankırı Şube Başkanı Nihat Makas, 15 Mayıs’tan itibaren Büro Hizmet kolunda Çankırı’da tek yetkili sendika olduklarını yaptığı basın açıklamasıyla duyurdu. 15 Mayıs Pazartesi günü yapılan sayım tutanaklarına göre, yönetim olarak göreve geldikleri 2021 yılı Mart ayından bu yana sayıları % 100 artan üyelerinin destekleriyle Büro Hizmet kolunda yetkiyi aldıklarını söyleyen Makas, Memur-Sen olarak […]
Çankırı - 17 Mayıs 2023 20:43 A A

Büro Memur-Sen Çankırı Şube Başkanı Nihat Makas, 15 Mayıs’tan itibaren Büro Hizmet kolunda Çankırı’da tek yetkili sendika olduklarını yaptığı basın açıklamasıyla duyurdu. 15 Mayıs Pazartesi günü yapılan sayım tutanaklarına göre, yönetim olarak göreve geldikleri 2021 yılı Mart ayından bu yana sayıları % 100 artan üyelerinin destekleriyle Büro Hizmet kolunda yetkiyi aldıklarını söyleyen Makas, Memur-Sen olarak 11 Hizmet kolunun tamamında yetkili olduklarını duyurdu.

Nihat Makas, açıklamasında şunları söyledi:

“2023 yılında Çankırı’da Büro Hizmet kolunda 20 yıl sonra yetkili sendika Büro Memur-Sen. 15 Mayıs 2023 sayım tutanaklarına göre, Çankırı ilinde yapılan Birleştirme tutanakları sonucunda sendikamızın kurulduğu yıldan beri Çankırı’da tek yetkili olmadığı iş kolu olan Büro Hizmet kolunda yetkiyi alarak Memur-Sen olarak 11 Hizmet kolunun tamamında yetkili olmuştur.

Hak arama mücadelemizde Çankırı Büro Memur-Sen yönetimi olarak 2021 yılı mart ayında göreve geldiğimiz günden bu güne kadar üye artış oranında bir yılda yüzde 60’lık bir üye artışı sağladık, Göreve geldiğimizde 206 olan sayımızı 2022 yılında 337 bu yıl ise 406 yaparak Yüzde 100’lük bir artış sağladık, Büro Memur-Seni tercih ederek bizlerin gücüne güç katan bütün üyelerimize, şükranlarımızı sunuyor, her zaman yanlarında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm teşkilatımıza iş yeri temsilcilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Bu yılda genel yetkili sendika olarak emek ve hak mücadelesinde yine sahada olmaya, memurlarımızın sorunlarına çözüm üretmeye devam edeceğiz. Sendikacılığı klavye başında değil, sahada çözen üyesiyle düşünen üyesiyle güçlenen sendika olmaya devam edeceğiz. Genel Yetkili Sendika olarak bize olan güvenin sorumluluğunda ve farkında olarak dün olduğu gibi yarında üyemizin yanında olan duruşumuzu bozmadan sendikamızı daha ilerilere taşımaya devam edeceğiz.

Emek veren, alın teri döken Yönetim Kurulu Üyelerimize, İl Yönetim Kurulu Üyelerimize, İlçe Başkanlarımıza, kurum temsilcilerimize, gönül dostlarımıza ve destek veren tüm üyelerimize tekrar teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

Nihat MAKAS

Büro Memur-Sen Çankırı Şube Başkanı

 

Çankırı - 20:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.