21° Açık
  • EURO
  • DOLAR

MÜRÜVVET TEYZE: “SİZDEN SADECE HOŞ BİR SEDA VE SELAM BEKLİYORUZ”

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi, Kuşaklararası Kültürel Köprü Projesi’nin dördüncü ziyaretini 75 yaşındaki Mürüvvet Batumlu’ya gerçekleştirdi. Çocuklar, yıllarca Çankırı’da birçok yardım çalışmasının içinde yer alan Batumlu’nun anılarını ve tavsiyelerini meraklı gözler ile dinledi. Çankırı Belediyesinin sosyal projeleri her kesime ulaşıyor. Küçüklerin hal hatır sorarak ziyaret ettiği büyükler, kuşaklararası yapılan sohbetten keyif alıyor. Belediye Kültür ve Sosyal […]
Çankırı - 20 Ağustos 2021 22:28 A A

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi, Kuşaklararası Kültürel Köprü Projesi’nin dördüncü ziyaretini 75 yaşındaki Mürüvvet Batumlu’ya gerçekleştirdi. Çocuklar, yıllarca Çankırı’da birçok yardım çalışmasının içinde yer alan Batumlu’nun anılarını ve tavsiyelerini meraklı gözler ile dinledi.

Çankırı Belediyesinin sosyal projeleri her kesime ulaşıyor. Küçüklerin hal hatır sorarak ziyaret ettiği büyükler, kuşaklararası yapılan sohbetten keyif alıyor. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Çocuk Meclisi tarafından yürütülen ziyaretlerde büyüklerin anıları ve hayat tecrübeleri çocuklara rehber oluyor.

Projenin dördüncü ziyaretini gerçekleştiren çocuklar, merak ettikleri soruları bu kez Mürüvvet Ninelerine yöneltti. Çocuklarla yaptığı sohbet ile geçmiş günlerine giden Mürüvvet Batumlu, “Biz büyükler olarak en yakınlarımızdan başlamak üzere çocukların eğitimine katkıda bulunmalıyız. Eğitimli olmak çok önemli.  Annem beni çocukluk çağımda dikiş kursuna göndermişti.  Bu becerim sayesinde para kazandığım günler oldu. Her zaman özgüvenli bir kadın oldum. Hayatta pişmanlıklarım yok, ama okuyup öğretmen olmak isterdim.  Sizlere en önemli tavsiyem; el öpme ile ağız eskimez.  Dünya yalan. Çocuklar, büyüklerini sevsinler. Sizden sadece hoş bir seda ve selam bekliyoruz.” dedi.

Samimi bir atmosferde gerçekleşen sohbetin ardından Mürüvvet Nine, Belediyenin evde temizlik hizmetinin belli bir yaş üzerindeki insanlar için çok önemli bir hizmet olduğunu vurgulayarak Başkan İsmail Hakkı Esen’e selamlarını iletti.

Çankırı - 22:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.