reklam
reklam
DOLAR31,2279% 0.07
EURO33,9151% 0.08
STERLIN39,6072% 0.13
FRANG35,4782% -0.12
ALTIN2.037,53% -0,15
BITCOIN1.968.8307.357
reklam

MUHARREM AYI VE AŞURE GÜNÜ

Yayınlanma Tarihi : Google News
MUHARREM AYI VE AŞURE GÜNÜ
reklam

Avrupa Alevi Düşünce Kültür ve Cemevi Çankırı Şubesi ile Avrupa Alevi Düşünce Derneği Çankırı İl Başkanlığı, Muharrem Ayı ve Aşure Günü dolayısıyla bir Aşure Etkinliği düzenledi. Etkinliği organize eden Avrupa Alevi Düşünce Kültür ve Cemevi Çankırı Şube Başkanı ve AADD Çankırı İl Başkanı Aynur Aslan; paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve kardeşliğin simgesi olan Aşure Günü’nü Çankırı halkıyla ve Alevi canlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Aslan program sonunda şunları söyledi:

“Avrupa Alevi Düşünce Kültür ve Cemevi Çankırı Şubesi ve Avrupa Alevi Düşünce Derneği Çankırı İl Başkanlığı olarak Muharrem ayı Aşuremizi ve lokmamızı tüm halkımızla paylaştık. Muharrem ayının tüm insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesini temenni ediyoruz. 30 Temmuz Pazar günü Avrupa Alevi Düşünce Derneği Çankırı İl Başkanlığı olarak Aşuremizi Çankırı Karatekin Parkı’nda canlarımızla buluştuk.

Aşure lokması yapmak bu senede nasip oldu,

Bismişah Allah Allah,

Nimeti Celilullah, Bereketi Halilullah, Cümlemize Şefaat eyle ya Resulullah, Yiyene helal yedirene delil ola, kazanıp getireni, pişirip yetireni, Hak saklaya, Hızır bekleye, Er Hak Aşure lokmalarınızı kabul eyleye, Şehitler Şahı İmam Hüseyin Efendimizin ve Kerbela Şehitlerinin yüce ruhlarının şad olması için, Yurdumuzun, Ulusumuzun, Cumhuriyetimizin esenlikte olması için, Ahrete göçenlerimiz için, bu dünyada yaşayanlarımız için, gökten Rahmet, yerden Bereket eksik olmaya, Muhammed Mustafa, Aliyyel Mürteza, İmam Hüseyin, İmam Hasan, Kerbela Şehitleri ve Hünkâr Hacı Bektaş Veli, Cümle Erenler, Evliyalar için tuttuğumuz oruçlar kabul dağıtılan lokmalarınız kabul ve de makbul ola. Gerçeğe hü…

Ya Allah Ya Muhammed Ya Ali Ya 12 İmamlar.”

reklam

YORUM YAP