16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

MOTORİNE YENİ ZAM BEKLENTİSİ BU GECE

Uluslararası petrol fiyatlarında son bir hafta içinde yaşanan % 50 artış sebebiyle, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorin litre fiyatında 15 Kuruşluk bir fiyat artışı yapılması bekleniyor. 2020’ye 66 dolar seviyesinde başlayan uluslararası petrol varil fiyatları, Mart sonunda 22 dolara kadar düşmüştü. Petrol fiyatlarındaki bu ani düşüş nedeniyle finansal açıdan kriz yaşayan petrol […]
Ekonomi - 8 Nisan 2020 21:32 A A

Uluslararası petrol fiyatlarında son bir hafta içinde yaşanan % 50 artış sebebiyle, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorin litre fiyatında 15 Kuruşluk bir fiyat artışı yapılması bekleniyor.

2020’ye 66 dolar seviyesinde başlayan uluslararası petrol varil fiyatları, Mart sonunda 22 dolara kadar düşmüştü. Petrol fiyatlarındaki bu ani düşüş nedeniyle finansal açıdan kriz yaşayan petrol şirketlerinin çağrısıyla devreye giren ABD yönetimi, şirketlerle çeşitli görüşmeler yaptı.

Bu görüşmelerin ardından piyasalardaki arz kesintisi beklentisi, petrol fiyatlarının son bir hafta içinde % 50 artmasına neden oldu ve petrol varil fiyatı 22 dolardan 33 dolara yükseldi. Bu artışın Türkiye’de şimdilik motorin fiyatlarında 15 Kuruşluk bir zam haberiyle kendini göstermesi bekleniyor.

Ekonomi - 21:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.