11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

MOTORİNE BİR ZAM DAHA MI GELİYOR

Dolar kurundaki yukarı yönlü hareket ve uluslararası piyasalarda Brent Petrol fiyatının artması nedeniyle motorine 22 kuruş zam göründü. Sektör yetkililerinden alınan bilgiye göre zammın 6 kuruşu pompaya yansıyacak. Kalan 16 kuruşun ise ÖTV’den karşılanması bekleniyor. Beklenen zammın yansıması halinde İstanbul’da 6,47 TL olan motorinin litre fiyatı 6,53 TL olacak. Ankara ve İzmir’de ise ortalama 6,54 […]
Çankırı - 17 Aralık 2019 22:32 A A

Dolar kurundaki yukarı yönlü hareket ve uluslararası piyasalarda Brent Petrol fiyatının artması nedeniyle motorine 22 kuruş zam göründü. Sektör yetkililerinden alınan bilgiye göre zammın 6 kuruşu pompaya yansıyacak. Kalan 16 kuruşun ise ÖTV’den karşılanması bekleniyor.

Beklenen zammın yansıması halinde İstanbul’da 6,47 TL olan motorinin litre fiyatı 6,53 TL olacak. Ankara ve İzmir’de ise ortalama 6,54 olan motorinin litre fiyatı 6,60 TL’ye yükselecek.

Akaryakıta gelen zamlar genellikle hafta başında pazartesiyi salıya bağlayan gece açıklanıyor. Eğer dolar kurunda ve Brent petrol fiyatında önemli bir değişim yaşanmazsa motorinde beklenen zam fiyatlara yansıyacak.

Çankırı - 22:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.