-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

MOTORİN 25 LİRAYA KOŞUYOR

Geçen hafta günlük gelen zamlarla 20 Lira sınırını zorlayan motorin, bu hızla giderse 25 Lirayı da aşacak gibi görünüyor. Dünya petrol piyasalarında Brent petrol varil fiyatının, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle 130 doların üstüne çıkması ve çıkmaya da devam etmesi ülkemizde de akaryakıtta sürekli fiyat artışına neden oluyor. Çankırı’da bugün itibarı ile benzin litre fiyatı 18 Lira […]
Ekonomi - 7 Mart 2022 19:00 A A

Geçen hafta günlük gelen zamlarla 20 Lira sınırını zorlayan motorin, bu hızla giderse 25 Lirayı da aşacak gibi görünüyor. Dünya petrol piyasalarında Brent petrol varil fiyatının, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle 130 doların üstüne çıkması ve çıkmaya da devam etmesi ülkemizde de akaryakıtta sürekli fiyat artışına neden oluyor.

Çankırı’da bugün itibarı ile benzin litre fiyatı 18 Lira 85 Kuruş, motorin litre fiyatı 19 Lira 92 Kuruş, LPG (otogaz) ise 10 Lira 69 Kuruştan satılıyor. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bugün yaptığı açıklamada bu gece yarısından itibaren benzin litre fiyatında 57 Kuruş, motorin litre fiyatında 1 Lira 44 Kuruş zam yapılacağını duyurdu. Ancak bu zammın öncü olduğu yarın gece daha büyük bir zam daha yapılacağı da bize gelen bilgiler arasında.

Gelen bilgilere göre yarın gece gelecek olan zam benzin litre fiyatında 1 Lira 12 Kuruş, motorin litre fiyatında ise 2 Lira 34 Kuruş. Yetkililer, akaryakıt zamlarının uluslararası petrol piyasalarında sürekli artan fiyatlardan kaynaklandığını, fiyatlar oturuncaya kadar da zamların kaçınılmaz olduğunu söylüyorlar.

Ekonomi - 19:00 A A
BENZER HABERLER