Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

MOBİL ATIK GETİRME MERKEZLERİ YENİ YERLERİNE YERLEŞTİRİLDİ

Çankırı Belediyesi’nin Sıfır Atık Projesi kapsamında şehrin belirli noktalarına yerleştirdiği Mobil Atık Getirme Merkezleri’nin sayısı sekize yükseldi. Abdülhalik Renda Mahallesi Yunus Emre Caddesi ile Buğday Pazarı Mahallesi Esentepe Caddesi üzerine yerleştirilen mobil merkezler, bulundukları mahallelerdeki atıkları toplayarak geri dönüşüme kazandıracak. Şehrin iki noktası daha Mobil Atık Getirme Merkezi ile buluştu. Abdülhalik Renda Mahallesi Orköy Sokak, […]
Çankırı - 18 Nisan 2022 16:26 A A

Çankırı Belediyesi’nin Sıfır Atık Projesi kapsamında şehrin belirli noktalarına yerleştirdiği Mobil Atık Getirme Merkezleri’nin sayısı sekize yükseldi. Abdülhalik Renda Mahallesi Yunus Emre Caddesi ile Buğday Pazarı Mahallesi Esentepe Caddesi üzerine yerleştirilen mobil merkezler, bulundukları mahallelerdeki atıkları toplayarak geri dönüşüme kazandıracak.

Şehrin iki noktası daha Mobil Atık Getirme Merkezi ile buluştu. Abdülhalik Renda Mahallesi Orköy Sokak, Yenimahalle Bademlik Cami yanı, Buğday Pazarı Mahallesi halı saha yanı, Buğday Pazarı Mahallesi Panorama Parkı, Tuzlu Bağları TOKİ ve Koza Life Parkı çevresinden sonra Abdülhalik Renda Mahallesi Yunus Emre Caddesi ile Buğday Pazarı Esentepe Caddesi üzerine de Mobil Atık Getirme Merkezi yerleştirildi. Atık pil, bitkisel atık yağ, elektrikli ve elektronik atık eşyalar, evsel tehlikeli atıklar, ambalaj atıkları ve kâğıt atıkları ile ilgili ayrı haznelere sahip olan Mobil Atık Getirme Merkezleri, geri dönüşüme ve ekonomiye katkı sağlamaya devam edecek. Toplanan atıklar ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığının izin verdiği lisanslı firmalar tarafından alınarak geri dönüşüme kazandırılacak.

Çankırı - 16:26 A A
BENZER HABERLER