-5° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

MİLLETVEKİLİ BAKAN HATTA CUMHURBAŞKANI OLABİLİRSİNİZ FAKAT SANATKÂR OLAMAZSINIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Çankırı Gençlik Kolları İl Başkanlığı, Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde yaşanan olaylarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. CHP Gençlik Kolları Başkanlığı adına yapılan açıklamada, sanata ve sanatçıya karşı yapılan bu terbiyesizliğin suç niteliğinde görüldüğü vurgulandı. Açıklama şu şekilde: “Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin Resim, Seramik, […]
Genel - 23 Haziran 2022 22:41 A A

Cumhuriyet Halk Partisi Çankırı Gençlik Kolları İl Başkanlığı, Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde yaşanan olaylarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. CHP Gençlik Kolları Başkanlığı adına yapılan açıklamada, sanata ve sanatçıya karşı yapılan bu terbiyesizliğin suç niteliğinde görüldüğü vurgulandı.

Açıklama şu şekilde:

“Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin Resim, Seramik, Grafik Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümleri 2021-2022 yılı mezunlarının eserlerinden oluşan mezuniyet sergisin de yaşanan, öğrencilerin eserlerini sergiye çıkarmama olayını Cumhuriyet Halk Partisi Çankırı Gençlik Kolları olarak büyük bir şaşkınlık içerisinde izlemekteyiz.

Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, Bakan olabilirsiniz; hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkâr olamazsınız.” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları olarak, sanata ve sanatçıya karşı yapılan bu terbiyesizliği adeta bir suç niteliğinde görmekteyiz. Dekanlığın bu olaylara karşı aldığı tavır bir sanat fakültesi dekanının alabileceği bir tavır değildir, sanattan anlamayan 20 yıllık zihniyet, gençlerimizin emeklerini hiçe saymakta, görmemektedir.

20 yıldır yaşadığımız bu sanattan, insandan ve emekten anlamayan karanlık kabus elbet bir gün bitecektir. Bu korkunç olayda gençlerimizin, geleceğimizin sanatçılarımızın CHP Çankırı Gençlik Kolları olarak yanlarındayız. Değerli genç sanatçı dostlarımız, merak etmeyin sanattan ve sanatçıdan anlayan bir iktidar geliyor.”

Genel - 22:41 A A
BENZER HABERLER