reklam
reklam
DOLAR 31,0077 % 0.31
EURO 33,5757 % 0.37
STERLIN 39,1698 % 0.31
FRANG 35,2390 % 0.45
ALTIN 2.018,34 % 0,31
BITCOIN 1.606.553 -0.748
reklam

MHP’NİN 51. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 51. kuruluş yıldönümü kutlamaları ilimizde yoğun katılımla kutlandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, MYK Üyesi Yusuf Naci Bayındır, eski MHP Çankırı Belediye Başkanı ve Milletvekili Ahmet Bukan, MHP İl Başkanı Hasan Çakır, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, MHP Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşuyla başlayan program İstiklal Marşı ve ardından Kur’anı Kerim tilavetiyle devam etti. Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen şu açıklamalarda bulundu:

” Partimizin 51. yılı kutlu olsun, niyaz ederim ki, tarihi varlığımız, haklı bahtiyarlığımız ebedi olsun. Allah’a hamd olsun ki, göreve geldiğimiz günden bu yana hem çalışmalarımızı yüzde 50 oranında artırdık, hem de belediyemizin eski dönemden kalan yaklaşık 17 milyonluk borcunu ödedik. Bunun yanında T.C.D.D. Parkı çalışmaları ve sosyal tesis onarım çalışmaları ile turizmin lokomotifi olacağını düşündüğümüz Tuz Mağarası çevre düzenlemesi çalışmalarımız da hızla devam etmektedir. Allah’ın izni ile burada Ağustos ayının sonunda geniş kapsamlı bir festival yapmayı planlıyoruz.

Hep birlikte bir ülkünün peşinde 51 yılı geride bıraktık, daha nice 51 yıllara ulaşmak için her zamankinden daha fazla çalışacağız. Hepiniz cenab-ı Allah’a emanet olun. Ne mutlu Türküm diyene”

Esen’in ardından kürsüye gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan “Türkiye’nin ayağındaki prangalardan kurtulmamız lazım” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Sisteme dışarıdan müdahaleleri engellememiz lazım. Türkiye’yi gerçekten kaosa sokmak istiyorlar. Bunları bizim engellememiz lazım. Devlete sızmışlar devleti bölmek istiyorlar devletin ordusuna, yargısına, emniyetine, istihbaratına, basınına iş dünyasına sızmışlar. Sızılmadık yer kalmamış. Ve darbenin psikolojik alt yapısını hazırlamışlar. Şimdi bütün bunlara baktığımız zaman Milliyetçi Hareket Partisi düne kadar ne söylediyse, kime söylediyse söylediklerinin tamamının arkasındadır. 15 Temmuz’dan sonra siyaset müessesesinde ertelenemez geciktirilemez mükellefiyetler yüklenmiştir. Bunlar devlet yönetiminde seri sürekli çabuk etkin güçlü bir idari yapının tesisidir. Parlamenter sistemde yer değiştirmenin kalkması, işlevini yitirme, sorun çözme kabiliyetinin ortadan kalkması, denge denetlemenin örselenmesi, huzur güvenlik, bekanın tehdit edilmesi hükümet kurma sürecinde çok zorlanılma rejim krizine davetiye çıkarılmış bunun potansiyel problemlerin ortaya çıkar bileceği görülerek yapısal zaafların ortadan kaldırılması çalışılmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi demokrasi dışı arayışları gidermek için elinden geleni yapmıştı. Yeni bir sistem gerekiyordu hasar tespiti lazımdı. Kamu kuruluşlarının etkisinin artırılması hukukun alt yapısının oluşturulması lazımdı. Şimdi ortaya çıkan sorunlar sistem sorunu değil. Siyasi yasal bürokratik ve sosyolojik bir dönüşüm gerekiyor. Siyaset dışı bir tasarım olamaz olmamalı. Küresel ve siyasal aktörler zorlanıyor.”

reklam

YORUM YAP