20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

MHP ÇANKIRI İL BAŞKANI AHMET KURT OLDU

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi bugün yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.  MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, MYK Üyesi Yusuf Naci Bayındır, MDK Üyesi Ahmet Korhan Mastı, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve MHP Teşkilat Başkanları’nın katıldığı kongrede koronavirüs tedbirleri de unutulmadı, Temizlik-Maske-Mesafe kurallarına dikkat edildi. Sağlık sorunlarını mazeret göstererek yeniden aday […]
Çankırı - 8 Kasım 2020 20:13 A A

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi bugün yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.  MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, MYK Üyesi Yusuf Naci Bayındır, MDK Üyesi Ahmet Korhan Mastı, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve MHP Teşkilat Başkanları’nın katıldığı kongrede koronavirüs tedbirleri de unutulmadı, Temizlik-Maske-Mesafe kurallarına dikkat edildi.

Sağlık sorunlarını mazeret göstererek yeniden aday olmayan eski İl Başkanı Hasan Çakır yaptığı konuşmada, İl Başkanlığı süresince kendisine destek veren, yardımcı olan herkese desteklerinden dolayı teşekkür etti.  Kongre sonunda yapılan seçime listesiyle birlikte tek aday olarak giren emekli öğretmen Ahmet Kurt seçim sonunda Milliyetçi Hareket Partisi’nin yeni İl Başkanı oldu.

Yaptığı konuşmada, “MHP Türk Milleti’nin İstiklâl ve İstikbâl göstergesidir. İşimiz çok, görevimiz kutlu, hedeflerimiz büyüktür. MHP, mazlumların sesi, mağdurların ümidi, kardeşliğin ilelebet teminatıdır.” diyerek sözlerine başlayan Ahmet Kurt şöyle devam etti:

“Sayın Genel Başkanımızın bu emri uyarınca işlerimizi bu minval üzere yapacağız. İnsanız hata yapabiliriz ama bilerek yanlış yapmayacağız, yaparsak da özür dilemesini, gönül almasını bileceğiz. Görevimiz esnasında sadece davamızın ve partimizin adamı olacağız. Hakka, hukuka ve adalete riayet edeceğiz. Çok çalışacağız, bugün Belediye alınmışsa inşallah yarın 1 Milletvekilini hatta 2 Milletvekilini de alma gayreti içinde olacağız.

Bilimlerin amacı, olaylar hakkında kanıtlanabilir belgeler elde etmektir.  Siyaset de bir bilim ve sonuç alma işi ise ve dahi siyasette sonuç sayısal bir gerçeklik ise, biz de sonuç almak için herkesin oyuna talip olacağız. Bugüne kadar milletimizi nasıl seviyorsak bundan sonra da görev alanımız dahilinde olan tüm Çankırı insanını karşılıksız sevmeye devam edeceğiz. Hizmet noktasında ayrım yapmadan insanımıza hizmeti ibadet bileceğiz.

Kendi arkadaşlarımızı da ötekileştirmeyeceğiz, aklında sorusu olan herkes sorusunun cevabını alacaktır, yeter ki muhatabına ve cevap almak için sorulsun. Her ülkücü bizim öz kardeşimizdir, Yönetim Kurulu’ndaki bir arkadaşımızla, sayı zorunluluğu nedeniyle değerlendiremediğimiz her ülküdaşımızın, hareketimizin nazarında hiçbir farkı yoktur ve olmayacaktır da. Hiç ama hiç kimseye karşı önyargılı değiliz, herkesi istisnasız seviyoruz, sevmeye de devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin Çankırı’ya, partimize ve Türk dünyasına hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan diliyor, hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Ne mutlu Türküm diyene…”

 

Çankırı - 20:13 A A
BENZER HABERLER