14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

METEOROLOJİ UYARIYOR: “YOĞUN KAR YAĞIŞI VE BUZLANMAYA DİKKAT!”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre hava sıcaklığı hissedilir derecede azalıyor, hafta sonundan itibaren de kar bekleniyor.  Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak illerimizde halen mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Cuma günü (yarın) kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacağı tahmin ediliyor. Cuma günü Balkanlar üzerinden gelecek yağışlı sistemin etkisiyle sıcaklıkların […]
Çankırı - 11 Şubat 2021 19:25 A A

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre hava sıcaklığı hissedilir derecede azalıyor, hafta sonundan itibaren de kar bekleniyor.  Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak illerimizde halen mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Cuma günü (yarın) kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacağı tahmin ediliyor.

Cuma günü Balkanlar üzerinden gelecek yağışlı sistemin etkisiyle sıcaklıkların hafta sonunda hissedilir derecede (6 ila 15 derece) azalarak, mevsim normalleri civarına ve yer yer de altına ineceği tahmin ediliyor. Pazar günü Karadeniz üzerinden gelecek sistemin ve kuvvetli poyrazın etkisiyle Batı Karadeniz başta olmak üzere kuzey ve iç bölgelerin tamamının kar yağışının etkisi altında kalması bekleniyor.
Pazartesi gününden itibaren kuzey ve iç kesimlerde soğuk havanın etkisini artırması ile birlikte kar yağışlarının aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor. Yetkililer, vatandaşları özellikle de sürücüleri yoğun kar yağışı ve don olaylarına karşı hazırlıklı olmaları konusunda uyarıyorlar.

Çankırı - 19:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.