reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.959.125-0.178
reklam

MEMUR-SEN ENGELLİLER KOMİSYONU GENEL BAŞKANI AHMET DÖNMEZ OLDU

Yayınlanma Tarihi : Google News
MEMUR-SEN ENGELLİLER KOMİSYONU GENEL BAŞKANI AHMET DÖNMEZ OLDU
reklam

Memur-Sen Engelliler Komisyonu’nun yeni Genel Başkanlığına, Ahmet Dönmez atandı. Memur-Sen Genel Merkezi’nde Engelliler Komisyonu, Emekli Memur-Sen, Kadınlar Komisyonu ve Genç Memur-Sen olmak üzere faaliyet gösteren 4 komisyon içerisinde yer alan Engelliler Komisyonu Genel Başkanlığına sendikacılık konusunda tecrübe ve başarılarıyla öne çıkan Ahmet Dönmez getirildi.

Çankırı’da uzun yıllardır sendika yönetiminde yer alan, önceki dönem Memur-Sen Çankırı İl Temsilcisi ve halen Eğitim Bir-Sen Çankırı İl Başkanı olarak görev yapan Ahmet Dönmez, Memur-Sen Engelliler Komisyonu Genel Başkanlığı ve Eğitim Bir-Sen Çankırı İl Başkanlığı görevini birlikte yürütecek.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerini ileten Ahmet Dönmez Memur-Sen Genel Merkezi’ndeki görevine başladı.

Ahmet Dönmez yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Memur-Sen Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın’ın tensipleri ile Memur Sen Engelliler Komisyonu Genel Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım. Şahsıma bu görevi layık gören Memur Sen Genel Başkanımız Ali Yalçın ile desteğini esirgemeyen yönetim kurulu üyelerimize teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.

Çalışma hayatımızda engelli personelin değerli katkıları yadsınamaz. Bununla beraber yaşadıkları zorlukların da farkındayız. Toplumsal farkındalığın artırılması, devlet görevlilerinin farkındalığının yükseltilmesi engelli çalışanların yaşadıkları problemlerin çözümü için başlıca adımlar olarak değerlendirebilir. Sendikal mücadelenin temelini özlük ve özgürlük olarak niteleyen çağın soylu mücadele hareketi sendikamız, çalışma barışını önceleyen ve dezavantajlı grupların refah ve huzurunu temin ve tesis etmeyi de başlıca ilkeleri arasına almış durumdadır. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yürütecek ve engelli memurların erişilebilirlik sorunu başta olmak üzere tüm problemlerine hassasiyetle eğileceğiz. Bu itibarla başta sayın genel başkanımız Ali Yalçın olmak üzere yönetim kurulunu teşekkül eden değerli başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Kararın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Engelli hakları ve eğitim konularındaki deneyimi ve başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Ahmet Dönmez’in Memur-Sen Engelliler Komisyonu’nun daha da güçlenmesine katkı sağlaması bekleniyor.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın genel merkezde birlikte çalışma teklifinin ardından Memur-Sen Çankırı İl Başkanlığı görevini son genel kurulda aday olmayarak devreden Ahmet Dönmez, uzun yıllardır sendika çalışmalarında aktif olarak bulunmuş ve bu alanda önemli başarılara imza atmış bir isim olarak tanınıyor. Engelli hakları konusundaki duyarlılığı ve çalışma azminin, Memur-Sen Engelliler Komisyonu’nun gelecekteki çalışmalarına büyük bir ivme kazandırması bekleniyor.

Eğitim-Bir-Sen Çankırı İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Şube başkanımız Sayın Ahmet Dönmez Çankırı Eğitim Bir Sen şube başkanlığının bütün hak ve yetkileri uhdesinde kalmak üzere “Memur Sen Genel Merkez Engelliler Komisyonu Genel Başkanı” olarak atanmıştır. Kıymetli başkanımızın yeni vazifesinin, sendikamız ve eğitim camiamız adına hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.”

Olay 18 ailesi olarak yeni görevi nedeniyle Ahmet Dönmez’i tekrar tebrik ediyor ve Memur-Sen Engelliler Komisyonu’nun daha fazla başarıya imza atmasını diliyoruz. Engelli bireylerin haklarının korunması ve geliştirilmesi için yapılacak çalışmalarda başarılar dileriz.

reklam

YORUM YAP