Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

MEHMET ALİ KARAMEMİŞ: “SANATKÂRIN YAĞLI ELLERİ ALINTERİ RENGİNDEDİR”

Seçim çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Çankırı Milletvekili Adayları Mehmet Ali Karamemiş ve Oya Yakın, programlarına Çankırı Küçük Sanayi Sitesi’nde devam etti. Vatandaşın talep ve isteklerini dinleyerek, Çankırı için acilen yapılması gerekenleri anlatan milletvekili adayları “Küçük Sanayi” esnafıyla buluştu. İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Duran ve parti üyelerinin eşlik ettiği […]
Genel - 17 Nisan 2023 14:53 A A

Seçim çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Çankırı Milletvekili Adayları Mehmet Ali Karamemiş ve Oya Yakın, programlarına Çankırı Küçük Sanayi Sitesi’nde devam etti. Vatandaşın talep ve isteklerini dinleyerek, Çankırı için acilen yapılması gerekenleri anlatan milletvekili adayları “Küçük Sanayi” esnafıyla buluştu.

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Duran ve parti üyelerinin eşlik ettiği adaylar, sanayi sitesinde esnafı tek tek dolaştı, ellerini sıktı, görüş ve önerilerini dinledi.

Bazı esnafların tokalaşırken ellerinin yağlı olması nedeniyle uzatmaya çekinmesi Mehmet Ali Karamemiş’in dikkatini çekti. Bunun üzerine, “Sanatkârın yağlı elleri, alın teri rengindedir. Biz emeğin, alın terinin değerini bilenlerdeniz. Bizlerde yıllarca yağın, kirin içinde çalıştık, uzatın elinizi” diyerek hem tokalaştı, hem de kucaklaştı.

ÇANKIRI’YA GELECEK YATIRIMLARDA ÇANKIRILI MÜHENDİSLER ÇALIŞMALI

İYİ Parti heyeti, Çankırı Küçük Sanayi Sitesi ziyaretine Kooperatif Başkanı Hüseyin Aksoy ile başladı. Bölge sorunlarının konuşulduğu görüşmede konuşan Karamemiş, “Türkiye’deki yatırım imkânlarını uluslararası iş dünyasına sunan kuruluş olan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Çankırı’daki yatırım imkânlarını bilmiyor, bunun düzeltilmesi lazım” ifadelerini kullandı. Karamemiş, Çankırı’ya birçok yatırımcı getirileceğinin teminatını verirken, “Çankırı’ya yapılacak yatırımlarda oluşacak istihdam şehir dışına iş için göç eden hemşerilerimizi, gençlerimizi tekrar Çankırı’ya çekecek ölçekte olmalı, öncelikli planımız bu. Her yerde söylüyorum, Ankara’ya yakın olmamız dezavantajını avantaja çevirmeliyiz” dedi.

Üniversiteden mezun olan Çankırılı gençlerin Çankırı’da kendi alanlarında çalışabilecek imkân bulamadıkları için şehri terk etmek zorunda kaldıklarını söyleyen Karamemiş, “Çankırı’ya gelecek yatırımlarda Çankırılı mühendisler, gençlerimiz çalışmalı. Buradaki fabrikalarda, işletmelerde ailelerini kuracak, sosyal hayatlarını en iyi şekilde idame ettirecek özlük haklarına sahip olmalılar.” İfadelerinde bulundu.

Genel - 14:53 A A
BENZER HABERLER