16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

MAYIS AYINDA KAR YAĞAR MI? ILGAZ DAĞINA YAĞAR…

Mayıs ayında kar yağar mı hiç demeyin. Ilgaz Dağı’na yağdı hem de lapa lapa yağdı. Mayıs ayını bitirip Haziran ayına girmeyi planladığımız bu günlerde Ilgaz Dağı’na yağan kar şaşkınlıkla karşılandı. Kastamonu, Karabük ve Bolu illeriyle Şabanözü, Yapraklı ve Ilgaz ilçelerimizde yağan kar doğayı beyaza bürüdü. Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’ndeki karların sıcak havalar nedeniyle erimesinin ardından […]
Çankırı - 23 Mayıs 2020 13:09 A A

Mayıs ayında kar yağar mı hiç demeyin. Ilgaz Dağı’na yağdı hem de lapa lapa yağdı. Mayıs ayını bitirip Haziran ayına girmeyi planladığımız bu günlerde Ilgaz Dağı’na yağan kar şaşkınlıkla karşılandı.

Kastamonu, Karabük ve Bolu illeriyle Şabanözü, Yapraklı ve Ilgaz ilçelerimizde yağan kar doğayı beyaza bürüdü. Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’ndeki karların sıcak havalar nedeniyle erimesinin ardından son yağan karla pistler yeniden bembeyaz oldu. Yapraklı Yaylası ve Şabanözü’nün yüksek kesimlerinde de yağan kar güzel görüntüler oluşturdu.

Diğer yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü 23 – 24 ve 25 Mayıs tarihlerinde bölgemizde gece ve sabah erken saatlerde oluşabilecek zirai don riskine karşı, bahçe ve zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızı, dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Çankırı - 13:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.