-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

MAHALLEDE MAÇ VAR TURNUVASI BAŞLADI

TBMM ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından koordine edilen 23 Nisan Futbol Turnuvası “Mahallede Maç Var” organizasyonu başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, ASKF Başkanı Celal Kaman, Spor Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin, Gençlik Hizmetleri Müdürü Cengiz Demirel, Futbol İl Temsilcisi Sadık Şerbet ve Kulüp Yöneticilerinin katılımı ile turnuvanın açılış programı gerçekleştirildi. İl Müdürü […]
Genel - 1 Mart 2022 20:51 A A

TBMM ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından koordine edilen 23 Nisan Futbol Turnuvası “Mahallede Maç Var” organizasyonu başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, ASKF Başkanı Celal Kaman, Spor Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin, Gençlik Hizmetleri Müdürü Cengiz Demirel, Futbol İl Temsilcisi Sadık Şerbet ve Kulüp Yöneticilerinin katılımı ile turnuvanın açılış programı gerçekleştirildi.

İl Müdürü Sadık Ak ve ASKF Başkanı Celal Kaman’ın başlama vuruşuyla ilk maç, MKE Çankırıspor ve Kurşunlu Tevfik Fikret Okulu takımları arasında yapıldı. Spor sevgisi olan her çocuğun rahatlıkla erişebildiği mahalle futbolunun heyecanını 23 Nisan ruhu ile birleştirerek bütün ülke çocuklarına yayma amacı ile başlatılan 23 Nisan Futbol Turnuvası “Mahallede Maç Var” müsabakalarının tamamı Atatürk Stadyumunda oynanacak.

Müsabakalara; 2009-2010 ve 2011 doğumlu çocukların katılım sağladığı futbol turnuvasında maçlar, 4 gün boyunca devam edecek. Maçlar, 7 asil ve 4 yedek sporcudan oluşan takımların 20’şer dakika ve 2 devreli halı sahada karşılaşması şeklinde gerçekleştirilecek.

Turnuva; 04.03.2022 Cuma günü saat 14.00’da Atatürk Stadyumu’nda Final müsabakasıyla tamamlanacaktır.

Genel - 20:51 A A
BENZER HABERLER