Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

LÖSEMİ HASTASI İLKOKUL ÖĞRENCİSİNE DARP İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Lösemi hastası ilkokul öğrencisine Müdür Yardımcısı tarafından okulda darp iddiası ortalığı karıştırdı. İlimiz Mehmetçik İlk Okulu’nda Çarşamba günü yaşanan olayda, 4. sınıf öğrencisi Lösemi hastası Mehmet Y.nin, Müdür Yardımcısı Mustafa U. tarafından okulda darp edildiği iddiası yargıya taşındı. Aileden alınan bilgiye göre Mehmet Y. sabah saatlerinde annesini aradı ve ağlayarak okulda Müdür Yardımcısı Mustafa U.nun […]
Çankırı - 17 Mayıs 2019 09:58 A A

Lösemi hastası ilkokul öğrencisine Müdür Yardımcısı tarafından okulda darp iddiası ortalığı karıştırdı.

İlimiz Mehmetçik İlk Okulu’nda Çarşamba günü yaşanan olayda, 4. sınıf öğrencisi Lösemi hastası Mehmet Y.nin, Müdür Yardımcısı Mustafa U. tarafından okulda darp edildiği iddiası yargıya taşındı.

Aileden alınan bilgiye göre Mehmet Y. sabah saatlerinde annesini aradı ve ağlayarak okulda Müdür Yardımcısı Mustafa U.nun kendisine şiddet uyguladığını söyledi. Bunun üzerine okula gelen anne Özge Ö. ile annanne Cemile Ö. çocuğun halini görünce sinir krizi geçirdi ve idarecilerle tartışmaya başladı. Annanne Cemile Ö. torununun okulda ilk günden beri istenmediğini, sürekli dışlandığını, 4. sınıf öğrencisi olduğu halde okuma yazma bilmediğini ve tartışma esnasında Müdür Yardımcısı Mustafa U. tarafından tehdit edildiğini iddia etti.

Daha sonra okula çağırılan ambulansla Mehmet Y. annesi ve annannesi ile  birlikte Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Hastaneden alınan darp raporunda küçük çocuğun hayati tehlikesi bulunmadığı ancak vücudunda morluklar olduğu ifadelerine yer verildi.

Müdür Yardımcısı Mustafa U. açıklamasında:

Mehmet Y. birtakım psikolojik sorunları olan ve sinirlendiğinde kolay zaptedilemeyen bir öğrencimizdi, özel bir statüyle okulumuzda öğrenim görüyordu ve sorumluluğu bana verilmişti. Olay günü ders dinlemek istemeyince Rehber Öğretmenler eşliğinde okul bahçesinde top oynarken birden okuldan kaçmaya çalışmış, öğretmenleri ve güvenlik görevlileri buna engel olmuş ve öğrenci benim sorumluluğumda olduğu için durum bana bildirilmiştir. Mehmet Y. beni gördüğünde daha da hırçınlaşmış kaçma ve kendine zarar verme eğilimi artmıştır. Daha önce de bu tür olaylar yaşadığımız için kaçmasın diye kollarından sıkıca tutarak zaptetmeye çalıştım, sonra da gelen ambulanstaki sağlık görevlilerine teslim ettim. Olayda kesinlikle darp ve tehdit yoktur diyerek kendisini savundu.

Olay küçük çocuğun ailesi ve avukatları Ankara Barosu avukatlarından Av. Emrullah Öndeş, Av.Yusuf Öndeş ve Av.Sertaç Kınış  tarafından yargıya taşınmıştır. Gelişmeleri www.olay18.com haber sitemizden, “olay18com” Facebook-Twitter-Instagram sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

 

Çankırı - 09:58 A A
BENZER HABERLER