24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

LOJMAN HIRSIZLIĞI ZANLISI 8 KİŞİ YAKALANDI

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerince yapılan çalışmalarda, bu yıl Ocak ve Şubat aylarında il merkezinde bulunan ve kullanılmayan iki farklı kamu kurumuna ait lojmanlardan hırsızlık yapıldığı tespit edilmiş ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalarda 8 kişi gözaltına alınmıştır. Konu hakkında yapılan açıklamada şu ayrıntılara yer verilmiştir: “2021 yılı Ocak ve Şubat ayları içerisinde ilimiz […]
Çankırı - 11 Mart 2021 19:35 A A

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerince yapılan çalışmalarda, bu yıl Ocak ve Şubat aylarında il merkezinde bulunan ve kullanılmayan iki farklı kamu kurumuna ait lojmanlardan hırsızlık yapıldığı tespit edilmiş ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalarda 8 kişi gözaltına alınmıştır. Konu hakkında yapılan açıklamada şu ayrıntılara yer verilmiştir:

“2021 yılı Ocak ve Şubat ayları içerisinde ilimiz merkezinde bulunan iki farklı kamu kurumuna ait boş haldeki lojmanlardan toplamda 250 adet kalorifer peteği, 5 adet su sayacı, 143 adet musluk bataryası, 113 adet musluk vb. malzemelerin çalındığı bilgisi üzerine olaylarının fail/faillerinin tespitine yönelik Asayiş Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda;

Olay yeri ve çevresinde bulunan güvenlik kameraları incelendiğinde; olayın faillerinin değişik tarih ve saatlerde, özellikle gece vakti kamu kuruluşlarına ait lojman çevresine kapalı kasa minibüs ile geldikleri, lojman içerisine girdikten sonra bir şahsın dışarıda gözcü olarak beklediği, bir süre sonra minibüsü lojman bahçesine getirdikleri ve ayrıldıkları, ayrıca iki adet binek aracın da şahıslar lojman içerisinde bulunduğu sırada olay yerine gelip gittiğinin tespiti üzerine söz konusu minibüs ve binek araçların gidiş güzergahında bulunan bütün güvenlik kameraları ve PTS kayıtları incelenmiş, görüntülerde minibüsün içerisinde kalorifer peteklerinin yüklenmiş olarak ilerlediği, şüpheli şahısların ayrıca açık kasa bir kamyonet ile de benzer şekilde hurda yüklü olarak güvenlik kameraları ve PTS’lerde görüntülerinin olduğu anlaşılmıştır.

Olayın failleri olarak B.T., H.G, B.Ö., R.K, S.M, M.Ö, A.S ve B.K. isimli şahıslar tespit edilmiş, şahısların 3 ayrı grup halinde hareket ettikleri anlaşılmış, M.Ö. isimli şahıs ilimiz merkezinde bir hurdacıya çalıntı malzemelerden olduğu değerlendirilen hurdaların bir kısmını satacağı esnada hurda malzemeler ile birlikte yakalanmış, olayın diğer şüphelileri B.T., H.G, B.Ö., R.K, S.M, A.S ve B.K. isimli şahıslarda yakalanarak gözaltına alınmış, şüpheliler B.Ö., M.Ö., ve A.S. isimli şahısların iki kuruma ait lojmandan meydana gelen olaya karıştıkları, diğer şahısların bir kuruma ait lojmandan meydana gelen olaya karıştıkları, şüphelilerin bazılarından hurda malzemelerin çalınması esnasında kullanıldığı değerlendirilen boru anahtarı ve demir kesme makası ele geçirilmiş, şüpheli S.M. isimli şahsın ayrıca 2021 yılı Ocak ayı içerisinde ilimiz merkezinde meydana gelen Motosiklet Hırsızlığı olayının faili olduğu tespit edilmiş, şüpheli şahısların çaldıkları hurdaları Ankara iline götürerek sattıkları, suçtan elde ettikleri geliri paylaştıkları anlaşılmış, şahıslar emniyetteki ifade işlemlerinin ardından Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlardır.”

Çankırı - 19:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.