reklam
reklam
DOLAR32,1920% 0.01
EURO34,9349% 0.12
STERLIN41,0825% 0.09
FRANG35,1997% 0.16
ALTIN2.411,49% -2,04
BITCOIN67.408,22-3.647
reklam

LAFÇI: ELİNDE BELGESİ OLAN SAVCILIĞA VERSİN
SAVCILIK BİZDEN HESABINI SORSUN

Yayınlanma Tarihi : Google News
LAFÇI: ELİNDE BELGESİ OLAN SAVCILIĞA VERSİN <br> SAVCILIK BİZDEN HESABINI SORSUN
reklam

Eldivan olarak ortalama 35 bin ton içme suyu kullanmamız gerekirken yaklaşık 110 bin ton içme suyu kullanıyorduk. Yani kullandığımız suyun en az iki katını da kayıp kaçak bedeli olarak ödüyorduk. İller Bankası’yla yaptığımız anlaşmayla % 50’sini hibe, kalan % 50’sini de 15 yıla kadar vadeli kredi kullanarak 6 milyon 345 bin liraya bu işin de ihalesini ve ardından yer teslimini yaptık, inşallah Mart ayında çalışmalar başlayacak ve Aralık ayında da bitirilerek içme suyu tesisatımızın tamamını yenilemiş ve halkımızı asbestli borulardan kurtarmış olacağız. Aynı zamanda kayıp kaçağı da önlemiş olacağımızdan belediyemizin parasını da israf etmemiş olacağız.

Bizim Karadere Göletimiz var, yıllardır buradan vahşi sulama şeklinde bahçelerimizi suluyoruz. Bunun da hem maliyeti hem de kayıp kaçağı fazla oluyor. Bakanlığımıza kapalı devre sulama sistemimizin projesini sunduk ve bu projemiz onaylandı. 6 milyon lira gibi bir parayla inşallah  bu sene bu projemize başlayacağız.

Pandemi süresince ilk olarak ilçemizdeki bütün evleri, camileri, okulları, hastaneleri, parkları, cadde ve sokakları dezenfekte ettik. Sonra köylerimizdeki cami, okul, köy odası gibi yerlerimizi dezenfekte ettik. Tüm evlere maske ve kolonya dağıttık.

Çocuk oyun gruplarımızın bakımlarını ve boyama işlerini yaptık, parklarımızın bakımını ve ağaç budamalarını yaptık. Sokak hayvanları için barınaklar yaptık, kış aylarında da sokak hayvanları için belirli noktalara mama bıraktık.

Rehabilitasyon Merkezi’mizdeki 80 civarında kardeşimiz için İstanbul’daki derneklerimiz ve hemşerilerimizle ortaklaşa İstanbul gezisi düzenledik. Yaren kültürümüzü İstanbul’da tanıtmak amacıyla Sultangazi Çankırılılar Derneğimizle beraber bir yaren programı düzenledik. İlçemizdeki bütün yaren gruplarımızın katılımıyla orada bir birlik beraberlik oluşturduk.

% 50’sini Belediye olarak bizim yapacağımız, % 50’sini de Kültür Bakanlığı’nın hibe olarak tamamlayacağı bir Kültür Merkezi’ni ilçemize kazandırmayı planlıyoruz. Gölbahçe dediğimiz alanda Millet Bahçesi projemiz var, bu alanın özelliği içinde bir doğal göl ve yaklaşık 400 yaşında bir çınar ağacımız olmasıdır. Burada piknik mesire alanları ve sosyal tesisimizin de olduğu bir Millet Bahçesi projemize de yakın zamanda başlayacağız inşallah.

Şahin Tepesi için ihaleyi alan firma pandemi dolayısıyla projeye başlamakta biraz gecikti. Biz bu süreçte Üniversite ve Kaymakamlık’la ortak bir proje yapıp 400 kişilik bir grupla Şahin Tepesi’nde çöp topladık. Bu sene bungalow evleri, balıkçı restoranı, kır restoranı binaları yapılarak Ramazan ayında burası bir cazibe merkezi haline getirilecek. Burada yaklaşık 3 bin 500 metrelik bir orman yolumuz var, bu yolu genişletip bazı noktalarına mola yerleri koyarak ve gölet hizasına geldiğinde ağaçların içinden merdivenle geçerek Şahin Tepesi ve Gölet arasında bir yürüyüş yolu planlıyoruz.

Eldivan nüfusunu artırabilmemiz için iş alanlarımızı, sosyal alanlarımızı, sosyal tesislerimizi artırmamız gerekiyor. Memurumuz burada kazanıyor ama burada kalmıyor, parasını burada harcamıyor, bunun için burayı daha cazip hale getirmemiz gerekiyor. Bundan sonraki hedefimiz Eldivan’ımızı gerek nüfus, gerek konut, gerek imkanlar olarak bulunmuş olduğu seviyenin 2 – 3 kat daha üstüne çıkarmak olacaktır.

Eldivan’da hobi bahçeleri Bakanlığımızca belirlenen standartlar doğrultusunda müracaat edilip uygun yerlerde imar planı çizdirmek şartıyla ilgili kurumların da oluruyla yapılabiliyor. Bununla ilgili birkaç müracaat var, bunlar hakkında da kurum görüşleri bekleniyor. Bireysel olarak yapılanlarla ilgili hakkımızda birtakım suçlamalar olduğunu duyuyoruz, eğer bu arkadaşlar milliyetçi ise, bu memleketin evladı ise, bizim birilerini koruduğumuza kolladığımıza dair ellerinde bir belgeleri varsa lütfen götürsünler savcılığa versinler, savcılık da bizden bunun hesabını sorsun. Yasal prosedüre uygun olarak yapılanlara lafımız yok ama kaçak olanları tespit ettiğimiz anda yıkım kararını alıyoruz.

Bütün bu yaptığımız faaliyetleri, hizmetleri göz önünde bulundurduğumuzda bizlere bu zamana kadar desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanlarımıza, Grup Başkanvekilimize, Milletvekilimize, İl Başkanımıza ve il teşkilatımıza, İl Genel Meclis Başkanımıza ve üyelerimize, İlçe Başkanlarımıza ve teşkilatlarımıza, Belediye Meclis üyelerimize, mahalle muhtarlarımıza, başağalarımıza, yarenlerimize, Belediye personelimize ve herkese sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.

reklam

YORUM YAP