14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KYK YURTLARINDA KALAN ÖĞRENCİLERİN ÖZEL EŞYALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla yurt çapındaki üniversitelere ait tüm KYK Yurtları da depremzedelerin konaklaması için açılmaya başladı. Çankırı’da bulunan KYK yurtlarını da kapsayan bu açıklama sonrasında yurtlarda özel eşyaları bulunan öğrencilere, yurtlarına gelerek özel eşyalarını almaları yönünde çağrı ve mesajlar gelmeye başladı. Yetkililerden aldığımız bilgilere göre Çankırı’daki KYK Yurtlarının da depremzedelere açılmasıyla birlikte […]
Eğitim - 14 Şubat 2023 22:39 A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla yurt çapındaki üniversitelere ait tüm KYK Yurtları da depremzedelerin konaklaması için açılmaya başladı. Çankırı’da bulunan KYK yurtlarını da kapsayan bu açıklama sonrasında yurtlarda özel eşyaları bulunan öğrencilere, yurtlarına gelerek özel eşyalarını almaları yönünde çağrı ve mesajlar gelmeye başladı.

Yetkililerden aldığımız bilgilere göre Çankırı’daki KYK Yurtlarının da depremzedelere açılmasıyla birlikte yurtlarda kalan öğrencilerin, odalarında bulunan özel eşyalarını acilen almaları gerekliliği gündeme geldi. KYK yurtlarında kalan öğrenciler arasında endişeyle karşılanan bu konu, Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamayla açıklığa kavuştu.

Gelemeyen öğrencilerin eşyalarının idare tarafından paketlenip isim-soyisim, dolap numarası, oda numarası yazılıp depolanacağını ve öğrencilerin geldiklerinde kolaylıkla teslim alabileceklerini, endişelenecek bir husus olmadığını belirten açıklama öğrencilerin yüreklerine su serpti. Yetkililerin açıklamalarına göre gelebilen öğrenciler bizzat gelerek özel eşyalarını alabilecek, gelemeyen öğrencilerin eşyaları ise özel olarak paketlenecek, üzerlerine isim-soyisim, dolap numarası ve oda numarası yazılarak uygun depolarda saklanacak. Öğrenciler de geldikleri zaman depolanan eşyalarını alabilecekler.

Eğitim - 22:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.