13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KUVEYT’TEN GELEN 276 KİŞİ ÇANKIRI’DA KARANTİNAYA ALINDI

Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Kuveyt’ten ülkeye dönemeyen 276 vatandaşımız, Ankara Esenboğa havalimanına indikten sonra Valiliğimiz koordinasyonunda AFAD İl Müdürlüğü tarafından ilimize getirilerek KYK Emir Karatekin Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi. 06.05.2020 tarihinde Kuveyt’ten Esenboğa Havalimanına inen vatandaşlarımız için AFAD tarafından 14 otobüs ve 18 personel görevlendirildi. Vatandaşlarımız otobüslere sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde alınarak hazırlanan yurda […]
Çankırı - 7 Mayıs 2020 01:19 A A

Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Kuveyt’ten ülkeye dönemeyen 276 vatandaşımız, Ankara Esenboğa havalimanına indikten sonra Valiliğimiz koordinasyonunda AFAD İl Müdürlüğü tarafından ilimize getirilerek KYK Emir Karatekin Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi.
06.05.2020 tarihinde Kuveyt’ten Esenboğa Havalimanına inen vatandaşlarımız için AFAD tarafından 14 otobüs ve 18 personel görevlendirildi. Vatandaşlarımız otobüslere sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde alınarak hazırlanan yurda yerleştirildi. Toplam 280 odası bulunan yurtta misafirlerin her biri ayrı bir odaya yerleştirildi. Vatandaşlarımız için ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden 31 personel, İl Sağlık Müdürlüğünden 2 Hekim, 4 Sağlık Görevlisi, AFAD’tan 3 Personel ve Emniyet Müdürlüğünden 6 Polis Memuru olmak üzere toplam 46 kişi görevlendirilmiştir.
Karantinaya alınan vatandaşlarımıza Kızılay tarafından sahur ve iftar yemekleri verilecek isteyenlere de sabah, öğlen ve akşam olmak üzere 3 öğün yemek verilecektir. Vatandaşlarımızın yerleştirildiği odalarda AFAD tarafından el ve banyo havlusu, maske, eldiven, dezenfektan, çay, kahve ve diğer bütün ihtiyaçlar için malzemeler yerleştirildi.

Çankırı - 01:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.