20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KURTULUŞ ZAFERİNE ATILAN EN ÖNEMLİ ADIM…

Milletimizin makus talihini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişim olarak kabul edilen, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı ve aynı zamanda milletimiz ve ülkemiz için, büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adım olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık duygularının ilk yansıması olup, kurtuluş zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir. Bu adımın 103. yıl dönümünü coşkuyla ve gururla kutlamaktayız. […]
Çankırı - 18 Mayıs 2022 17:04 A A

Milletimizin makus talihini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişim olarak kabul edilen, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı ve aynı zamanda milletimiz ve ülkemiz için, büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adım olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık duygularının ilk yansıması olup, kurtuluş zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir.

Bu adımın 103. yıl dönümünü coşkuyla ve gururla kutlamaktayız.

19 Mayıs 1919, aynı zamanda Samsun’da yakılan kurtuluş meşalesini, bağımsız yaşama kararlığını tüm dünyaya haykırdığı gündür. Bu anlamlı günün, aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak kabul edilmesi, gençlerimize duyulan güvenin ve onlara verilen büyük sorumluluğun da göstergesidir. Şüphesiz, milletleri güçlü ve ayakta tutan en önemli unsurlardan birisi gelişmenin gücü ve geleceğin mimarları kabul edilen genç nesiller olmuştur. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak

, milletimizin en büyük zenginliği ve umudu olan sevgili gençlerimizin, aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, büyük Türkiye idealini gerçekleştirme gayreti içinde olacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygularla, bu anlamlı günü gençliğimize emanet ederek, Anadolu topraklarını yeniden Anadolu yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşımızın şehit ve gazileri ile isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, sevgili gençlerimizin  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Oğuz Şükrü ENER

                                                                                  Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı

Çankırı - 17:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.