13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

KURŞUNLU VE ŞABANÖZÜ’NDE ÇOCUKLAR ÜCRETSİZ KURSLAR İLE YÜZME ÖĞRENİYOR

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Çankırı’nın Kurşunlu ve Şabanözü ilçelerine kurulan portatif yüzme havuzlarına ilgi yoğun oldu. Kurslara katılan çocuklar, yaz tatilinin son günlerinin tadını çıkartıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatlarıyla hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında “Neşeli Havuzlar, Mutlu Çocuklar” adı altında Kurşunlu ve Şabanözü ilçelerine kurulan portatif yüzme […]
Genel - 27 Ağustos 2021 22:45 A A

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Çankırı’nın Kurşunlu ve Şabanözü ilçelerine kurulan portatif yüzme havuzlarına ilgi yoğun oldu. Kurslara katılan çocuklar, yaz tatilinin son günlerinin tadını çıkartıyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatlarıyla hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında “Neşeli Havuzlar, Mutlu Çocuklar” adı altında Kurşunlu ve Şabanözü ilçelerine kurulan portatif yüzme havuzlarında 7-15 yaş aralığındaki çocuklara ücretsiz yüzme eğitimi veriliyor. Uzman eğitmenler gözetiminde gruplar halinde gerçekleştirilen yüzme kursları, büyük ilgi görürken ilçelere kurulan portatif havuzlar hem çocukları hem de velileri mutlu ediyor.

Spor Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin ile birlikte havuzların işleyişini incelemek üzere ilçelere giden Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, eğitimleri yerinde inceledi. Kurslar arasında özellikle yüzme sporunun yoğun ilgi gördüğünü belirten İl Müdürü Sadık Ak, “Kurslara katılan yavrularımızın mutluluğu bizleri de mutlu etti. Pandemi sürecinde çok sıkıldıklarının farkındayız. Bütün çaba ve gayretimiz öncelikle onlar için. Bu imkânı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve ekibi başta olmak üzere, özellikle havuzların kurulma aşamasında hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak ile Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan’a ve havuzların bir an önce hayata geçirilmesi için üstün gayret sarf eden personellerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Genel - 22:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.