-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KURŞUNLU MUHTARLAR TOPLANTISINDA VALİ AYAZ’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Her ay bir ilçemizde gerçekleştirilen Muhtarlar toplantısı bu ay Kurşunlu ilçemizde yapıldı. Vali Abdullah Ayaz’ın başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, Kurşunlu Kaymakamı İlyas Öztürk, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, ilgili daire amirleri ile Kurşunlu […]
Çankırı - 29 Haziran 2022 16:34 A A
Her ay bir ilçemizde gerçekleştirilen Muhtarlar toplantısı bu ay Kurşunlu ilçemizde yapıldı. Vali Abdullah Ayaz’ın başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, Kurşunlu Kaymakamı İlyas Öztürk, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, ilgili daire amirleri ile Kurşunlu ilçemizin köy ve mahalle muhtarları katıldı.
VATANDAŞLARIMIZ YOĞUN YAĞIŞLARIN SEBEP OLACAĞI AFETLERE KARŞI TEDBİRLİ OLMALI
Toplantıda muhtarlara hitap eden Vali Abdullah Ayaz, son zamanlarda artan yağışlara dikkat çekerek muhtarların kendi bölgelerinde tedbirli olmalarını ve halkı her türlü olumsuzluğa karşı uyarmalarını istedi. Yağışların ilimizde bir süre daha devam edeceğine vurgu yapan Vali Ayaz, “Vatandaşlarımız mümkün olduğunca hareketli olmamalı, dere yataklarından uzak durmalı ve açık arazide yıldırıma karşı dikkatli olmalı. Birkaç gün sonra havaların mevsim normallerine dönmesini bekliyoruz” dedi.
Koronavirüsün bir süredir gündemimizde olmadığını ifade eden Vali Ayaz, “Yine de belirti gösteren vatandaşlarımız varsa mutlaka salık kurumlarına başvursunlar. Aşı olmayan vatandaşlarımız da aşılarını gecikmeden yaptırmalı” diye konuştu.
İLİMİZDE KENE VAKALARI ARTIŞ GÖSTERDİ, VATANDAŞLARIN DİKKATLİ OLMASI GEREKİYOR
Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığının ilimizde çok sayıda vaka ile yeniden ortaya çıktığını dile getiren Vali Ayaz şunları söyledi:
“Şu anda ilimizde 9 kişi Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığından hastanelerde tedavi altında. Bu hastalıkla ilgili vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekiyor. Böyle bir kene vakasıyla karşılaşıldığında vatandaşlarımızın keneyi çıkarmakla uğraşmayıp derhal bir sağlık kuruluşuna başvurması gerekiyor. Bu yıl bir önceki yıllara göre çok fazla kene vakası var. Maalesef bir gencimizi de bu hastalıktan kaybettik. Bu hastalıkta zamanında müdahale ile tedavi mümkün.”
Vali Ayaz, açıklamalarının ardından muhtarların sorularını cevaplandırarak taleplerini dinledi.
Çankırı - 16:34 A A
BENZER HABERLER