reklam
reklam
DOLAR32,2226% 0.12
EURO34,9999% 0.4
STERLIN41,1207% 0.55
FRANG35,2776% 0.24
ALTIN2.420,91% 0,46
BITCOIN68.120,000.151
reklam

KURŞUNLU BELEDİYE BAŞKANI ŞAKİR KAYMAK GÖREVDEKİ 7 YILINI ANLATTI

Yayınlanma Tarihi : Google News
KURŞUNLU BELEDİYE BAŞKANI ŞAKİR KAYMAK GÖREVDEKİ 7 YILINI ANLATTI
reklam

Kurşunlu Belediye Başkanı Dt. Şakir Kaymak, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında göreve geldiği 2014 yılından bugüne kadar yaptığı ve bundan sonra yapmayı planladığı hizmetleri anlattı. Başkan Kaymak konuşmasına “2014 yılında Kurşunlu Belediye Başkanı adayı olduğumda içme suyumuz yetersizdi, Seramik Fabrikamız kapalıydı, D 100 karayolu duble yol olmuştu ama Kurşunlu ilçe giriş-çıkışı yoktu, bir düğün salonumuz yoktu, Kurşunluspor’un bir sahası yoktu, gençlerin halı sahaları yoktu, okullarımızın sahaları yoktu, kadınlarımızın toplanacağı mahalle evleri yoktu.” sözleriyle başladı.

“Buna rağmen 2014 seçimlerinde % 60 oy alarak Belediye Başkanı seçildim.” diyerek sözlerine devam eden Başkan Kaymak, “2014 yılında göreve gelir gelmez Çankırı Su Birliği’ne üye olarak Güldürcek Barajı’ndan ilçemize su getirdik. 35 km irsaliye hattı ve 1.000 tonluk su depomuzu yaklaşık 15 milyon liralık bir yatırımla ilçemize kazandırdık. Yine aynı yıl D 100 karayolundan ilçemize giriş-çıkış kavşak projesini bitirdik ve ilçemize kazandırdık. Pazar yerinin olduğu yerdeki eski bir binayı yıkarak Yöresel Ürünler Pazarı’nı oluşturduk. Tamamen ilçemiz ve çevre ilçelerdeki yöresel ürünlerin satışının yapıldığı bir pazar haline getirdik.” dedi.

Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak açıklamalarına şöyle devam etti:

“Düğün salonumuz yoktu, tamamen kendi imkanlarımızla 3 bin m2 kapalı alanı, alt katı garaj ve İtfaiye üst katı Kültür Merkezi olan Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’ni 2014 yılı fiyatıyla 2 milyon 100 bin liralık bir yatırımla halkımızın hizmetine sunduk. 10 mahallemize Mahalle Evi yaptık, 4 tanesini sıfırdan yaptık, 6 tanesini tadilattan geçirdik. Mülkiyeti Belediyemize ait olan ve eskiden TEDAŞ’ın kullandığı binamızı tadilattan geçirerek 250 m2 büyüklüğünde bir Gençlik Merkezi’ne dönüştürdük.

Kurşunlu Belediyespor son yıllarda üst üste Çankırı Amatör Küme’de şampiyon oldu, Voleybol maçlarında dereceler elde etti, engelli bilek güreşçimiz 2019 yılında Türkiye şampiyonu olarak Avrupa şampiyonalarına katıldı, 2 boksörümüz Türkiye şampiyonalarına katıldı. 2014-2019 yılları arasında Kurşunlu, spor alanında tüm ilçelerin önüne geçmiştir. Bu sene de BAL Ligi’ne çıkmaya hak kazandık, bundan sonraki maçlarımızı BAL Ligi’nde yapacağız. Biz de gençleri spora teşvik etmek amacıyla Spor Toto teşkilatından 1 milyon lira hibe alarak ilçe stadımızı yaptık, 3 tane okulumuza çok amaçlı saha yaptık, kapalı halı sahamızı yaptık, İmam Hatip Lisemizin bahçesine açık halı saha yaptık. Ayrıca bu sene Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası Kurşunlu’da olacak.

Parklar konusunda iddialıyız, lakabımız da bu yüzden Parkçı Başkan’a çıktı. Devrez Vadisi’nin olduğu yerde 20 dönümlük atıl durumda bir arazimiz vardı, KUZKA’yla ortak proje geliştirdik ve bu alanı Devrez Gaziler Mesire Alanı olarak halkımızın hizmetine sunduk. Bununla birlikte 11 tane mahallemizde 11 tane park yaptık. Mezarlıklarımızın çevre düzenlemesini yaptık duvarlarını yeniledik, TOKİ bölgemizde mesire alanı, kondisyon aletleri çalışma alanı, yürüyüş yolu ve bisiklet yolu yaptık. Çankırı ilçeleri içinde en büyüğü olan Şehitlik Parkımızı da tamamen kendi imkanlarımızla yaptık, Tarım ve Orman Bakanımızın da katılımıyla açılışını yaptık ve halkımızın hizmetine sunduk.

Bizden önce başlamış olan 36 adet sanayi dükkanımızın inşaatını bitirdik, çevre düzenlemelerini ve yollarını da yaparak sanayici esnafımızın hizmetine sunduk. Belediyemize 12 tane yeni araç kazandırdık, bunların bir kısmını kendi kaynaklarımızla bir kısmını da hibe yoluyla aldık. Şu anda da 4 araç daha alıyoruz böylece makina parkımızın % 60’ını yenilemiş olacağız. Birçok ilçemizde Hayvan Pazarı var ancak Tarım İl Müdürlüğü’nden ruhsatlı tek Canlı Hayvan Pazarı Kurşunlu Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı’dır.”

reklam

YORUM YAP