24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KURBAN KESİM YERLERİ AÇIKLANDI

Çankırı Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların şehir merkezinde kesim yapabileceği alanları açıkladı. Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan kararlar doğrultusunda;  Belediye Mezbahası, Pazar Pazarı, Esentepe Mahallesi Kesimhanesi ile merkez köylerde belirlenen alanlarda kesim yapılabileceği bildirildi. Çankırı Belediyesi, Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunun kararları doğrultusunda belirlenen kesim alanlarını Kurban Bayramı’na hazırlıyor. Belirlenen kurban kesim alanlarında vatandaşların su […]
Çankırı - 17 Temmuz 2021 23:19 A A

Çankırı Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların şehir merkezinde kesim yapabileceği alanları açıkladı. Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan kararlar doğrultusunda;  Belediye Mezbahası, Pazar Pazarı, Esentepe Mahallesi Kesimhanesi ile merkez köylerde belirlenen alanlarda kesim yapılabileceği bildirildi.

Çankırı Belediyesi, Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunun kararları doğrultusunda belirlenen kesim alanlarını Kurban Bayramı’na hazırlıyor. Belirlenen kurban kesim alanlarında vatandaşların su ihtiyacını gidermek için belirlenen noktalara su tesisatları bağlanıyor. Kesim alanlarının güvenliği ve özellikle pandemi sebebi ile gerekli tedbirler de ilgili birimlerin personelleri tarafından kesim süresince sağlanacak. Kesim alanlarında maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları titizlikle yürütülecek.

Kesim alanlarında kurbanlarını kestiren vatandaşlar için kurbanlık kesim fiyat tarifesi de belli oldu. Vatandaşlar küçükbaş kurbanları için 70 TL, büyükbaş kurbanları için 325 TL kesim ücreti ödeyecek.

Çankırı - 23:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.