Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KURBAN İBADET PAYLAŞMAK KARDEŞLİKTİR

Çankırı İHH kurban çalışmaları için kolları sıvadı. İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli yurt içi-yurt dışı tek fiyat 3700 TL. Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasında dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. İHH, 30 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; hayırseverlerin kurbanlarını […]
Çankırı - 14 Haziran 2023 22:42 A A

Çankırı İHH kurban çalışmaları için kolları sıvadı. İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli yurt içi-yurt dışı tek fiyat 3700 TL. Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasında dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

İHH, 30 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; hayırseverlerin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “KURBAN İBADET PAYLAŞMAK KARDEŞLİKTİR” sloganıyla Türkiye dâhil 48 ülkede çalışma yapacak.

1992’de gönüllülerin faaliyetleri ile başlayan vakıf çalışmaları 1995 yılında kurumsallaşmıştır. İHH, kuruluşundan bu yana beş kıtada 123 ülkede insanların ihtiyaçlarını gidermek için hizmet vermektedir. İHH, 30 yıldır gerçekleştirdiği kurban çalışmalarında her yıl onlarca ülkeyi ziyaret ederek milyonlarca insana yardım ulaştırıyor.

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Çankırı İHH Başkanı Hasan Kale, “2023 yılı kurban organizasyonu çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl Türkiye dahil 48 ülkede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak. İHH Kurban Bayramı çalışmaları kapsamında 2022 yılında toplamda hayırseverlerin destekleriyle 60 ülkede 65 bin 775 hisse kurbanı 2 milyon 630 bin ihtiyaç sahibine ulaştıran İHH, bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyor.

İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli yurt içinde ve yurt dışında tek fiyat olarak 3700.-TL. Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan, Moğolistan, Gürcistan (Acara), Afganistan, Yemen, Filistin (Gazze ve Batı Şeria), Suriye, Irak, Lübnan, Ürdün, Çad, Mali, Benin, Togo, Nijer, Sierra Leone, Burkina Faso, Moritanya, Gine, Burundi, Etiyopya, Uganda, Malavi, Sudan, Somali, Tanzanya, Kenya, Cibuti, Bangladeş (Arakan), Myanmar (Arakan), Pakistan, Tayland (Patani), Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro), Hindistan (Keşmir), Vietnam, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan (Sancak ve Preşova), Romanya, Ukrayna (Kırım), arasında kotalar dahilinde dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Kurban bağışları, bayramın 2’nci günü (29 Haziran 2023 Perşembe) saat 23.59’a kadar yapılabilecektir.”

Bu yıl da kurban vesilesiyle İHH ekipleri, kendilerini bekleyen ihtiyaç sahibi kardeşlerine sadece kurban eti götürmeyecek,  aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek. Kurban hisselerinin dağıtımı yapılırken;
Yaşadığımız büyük depremin mağdurları olmak üzere ve kriz bölgelerine öncelik verilecek Vakfın kurban hisselerinin dağıtımında öncelik, mülteci kamplarına, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgelerine, yaşlılara, kimsesizlere, dullara, yetim ve yetimhanelere ve okullara verilecek. Yaşadığımız büyük depremin mağdurları olmak üzere muhtaçlara ayrıca önem gösterilecek. İHH, ayrıca Türkiye öncelikle olmakla beraber mazlum coğrafyalarda onbinlerce yetime bayramlık kıyafet yardımında bulunacak. Hayırseverler, 500 TL karşılığında bir yetime bayramlık hediye edebilecekler.

Vekalet yolu ile bağışlanan Kurbanlıklar İslami usullere uygun olarak kesilip,  kurbanlar ihtiyaç sahiplerine görevliler tarafından elden dağıtılır. -Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine iletilir. “Bağışçılarımız Dernek Merkezimize ve İrtibat Büromuza gelerek, Telefon numaralarımızdan, sosyal medya hesaplarımızdan bizlerle iletişim kurarak detaylı bilgi alabilir.” dedi.

Kurban Bağışı için Bağış Yöntemleri ve İletişim Noktaları:

* ÇANKIRI İHH DERNEK MERKEZİ: Buğday Pazarı Mah. Kucaklama taşı Mevkii Yapraklı Bulvarı Serdaroğlu Aprt. No: 2 D: 1 ( A-101 Üzeri) adresindeki Dernek Merkezimize gelerek makbuz karşılığı KURBAN bağışında bulunabilirsiniz.
* İRTİBAT BÜROSU : Medine Pazarı Hac ve Umre Malz.:(B.P.Mah. Elif Cad. Akbank karşısı)
* TELEFON VE WHATSAP : 0505 5970270 ve 0555 1960218
* FACEBOOK: @cankiriihh18 – İNSTAGRAM-TWİTTER : @cankiriihh

Kurban Bağışı için Hesap Bilgileri:

HESAP ADI : Çankırı İHH İnsani Yardım Derneği
BANKA: Çankırı Kuveyt Türk Şubesi
İBAN : TR28 0020 5000 0950 6447 3000 01
BANKA: Ziraat Bankası/ Karatekin Şubesi
İBAN: TR06 0001 0026 3295 7124 5950 01

Açıklama: Telefon Numaranız ile yurtiçi ve yurt dışı” durumunu yazmayı unutmayın.

Çankırı - 22:42 A A
BENZER HABERLER