Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KURBAN BAYRAMI DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilimizden diğer illere sevk olan, ilimiz güzergahını kullanarak başka illere giden kurbanlık hayvanların ve nakil araçlarının yol kontrolleri ile denetimleri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince aralıksız gerçekleştiriliyor. Ayrıca ilimizde bulunan hayvan pazarlarında da kurbanlık hayvanların sağlık kontrolleri ve denetimleri devam ediyor. Kurban Bayramı döneminde kurban etlerinin parçalanması, muhafazası ve kıyma […]
Genel - 21 Haziran 2023 11:09 A A

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilimizden diğer illere sevk olan, ilimiz güzergahını kullanarak başka illere giden kurbanlık hayvanların ve nakil araçlarının yol kontrolleri ile denetimleri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince aralıksız gerçekleştiriliyor. Ayrıca ilimizde bulunan hayvan pazarlarında da kurbanlık hayvanların sağlık kontrolleri ve denetimleri devam ediyor.

Kurban Bayramı döneminde kurban etlerinin parçalanması, muhafazası ve kıyma çekiminin sağlıklı ortamda yapılması, tüketimi artan şekerleme, fırıncılık ve unlu mamuller başta olmak üzere et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri üreten, depolayan ve satışını yapan işletmelere ağırlık verilerek yoğun bir şekilde devam ettirilen denetimlerde, gıda işletmelerinde gerekli hijyen tedbirlerinin alınması yönünde bilgilendirmeler de yapılıyor.

Tarım ve Orman  İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün; 5996 sayılı “ Veteriner Hizmetleri, Bitki sağlığı Gıda ve Yem Kanunu” gereği, gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketicinin sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması Bakanlık olarak öncelikli sorumluluklarından biri olduğunu bu konuda ki denetimlere İl Müdürlüğü olarak devam edileceğini ifade ederek tüketici bilincinin giderek arttığı İlimizde Alo Gıda 174 hattına gelen ihbar ve şikâyetler ile halkımızın denetimlere katkı sağladığını belirterek tüm İslam âleminin ve vatandaşlarımızın yaklaşan Kurban Bayramını kutladı.

Genel - 11:09 A A
BENZER HABERLER