20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KUCAKLAMA TAŞI ALT GEÇİT PROJESİNDE İLK BETON ATILDI

Çankırı Belediyesi, Kucaklama Taşı Alt Geçit Projesi için başlatılan hafriyat çalışmalarının ardından ilk betonu tören ile attı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in katıldığı törende kurban kesilerek dualar edildi. Başkan Esen’in şehir merkezinde trafiği rahatlatmak için kolları sıvadığı Kucaklama Taşı Alt Geçit Projesi tüm hızı ile devam ediyor. ÇASKİ, Fen İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri […]
Çankırı - 6 Temmuz 2022 22:10 A A

Çankırı Belediyesi, Kucaklama Taşı Alt Geçit Projesi için başlatılan hafriyat çalışmalarının ardından ilk betonu tören ile attı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in katıldığı törende kurban kesilerek dualar edildi.

Başkan Esen’in şehir merkezinde trafiği rahatlatmak için kolları sıvadığı Kucaklama Taşı Alt Geçit Projesi tüm hızı ile devam ediyor. ÇASKİ, Fen İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile müşavir firmanın ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar, Atatürk Bulvarı ile Fuar Yolu alanında titizlik ile sürüyor.

Kent trafiğine nefes aldıracak, ulaşımda alternatif güzergâhlar oluşturacak proje yatırımlarının devam edeceğini söyleyen Esen, “Alt geçidimiz, 10 metre genişliğinde 350 metre uzunluğunda olacak. Alt geçidin üstüne ise modern dönel kavşak yapacağız. Yaklaşık 46 milyon TL’ye mâl olacak projemizi 120 gün içerisinde tamamlamak için halkımıza söz verdik. Hem Atatürk Bulvarı’ndan Fuar Yolu güzergâhına hem de Büyük Otel’den Yapraklı yolu güzergâhına aynı anda kesintisiz ulaşım sağlayacağız. Bu süreçte en büyük desteği esnaf kardeşlerimizden ve vatandaşlarımızdan bekliyoruz.” dedi.

Esen, daha sonra bölgedeki esnaf ile selamlaşarak sohbet etti.

Çankırı - 22:10 A A
BENZER HABERLER