11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KOZALAK PEKMEZİNİ DENEDİNİZ Mİ

Özellikle kış aylarında peşimizi bırakmayan, yakaladığı zaman da yorgan döşek yatıran, çeşit çeşit ilaçları denediğimiz halde bir türlü kurtulamadığımız solunum yolu hastalıkları, bu günlerde hepimizin ortak derdi. Eskilerin Kocakarı İlacı yenilerinse Alternatif Tıp diye adlandırdığı birçok bitkisel ve tamamen ev yapımı ürünlerimizi ne kadar tanıyoruz? Birçok kimyasallarla hazırlanan ilaçları avuç avuç kullanırken, ve yine bu […]
Çankırı - 9 Ocak 2020 13:36 A A

Özellikle kış aylarında peşimizi bırakmayan, yakaladığı zaman da yorgan döşek yatıran, çeşit çeşit ilaçları denediğimiz halde bir türlü kurtulamadığımız solunum yolu hastalıkları, bu günlerde hepimizin ortak derdi.

Eskilerin Kocakarı İlacı yenilerinse Alternatif Tıp diye adlandırdığı birçok bitkisel ve tamamen ev yapımı ürünlerimizi ne kadar tanıyoruz? Birçok kimyasallarla hazırlanan ilaçları avuç avuç kullanırken, ve yine bu ilaçlar için avuç avuç para harcarken, iyileşmek için kullandığımız bu ilaçlar sayesinde hem paramızdan hem sağlığımızdan olurken, gelin biraz şu kocakarı ilaçlarından birisini, Kozalak Pekmezi’ni tanıyalım.

Ülkemizde yıllardır yapılıp afiyetle tüketilen Kozalak Pekmezi, grip hastalığı ve diğer bir çok alt ve üst solunum yolları hastalıklarından korunmak, yakalandığımız zaman da kurtulmak için kullanılıyor. Öksürük, bronşit, boğaz ağrıları, nefes darlığı gibi sorunları tedavi ediyor. Akciğeri temizliyor, nefes almada çekilen rahatsızlıkları gideriyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Hastalık yayıcı mikroplara karşı vücudun daha dinç kalmasını sağlıyor. İnsan metabolizmasını düzene sokuyor, uyku sorunlarına çözüm getiriyor.Odaklanma kabiliyetini arttırıyor.

Bütün bunları da çam kozalaklarında bulunan Pinen adlı madde yapıyor. Oksijen deposu olan çam ve köknar ormanlarından toplanan çam kozalakları, geleneksel yöntemlerle hiçbir katkı maddesi kullanmadan kaynatılarak kozalak pekmezi elde ediliyor. Kozalak Pekmezi özellikle astım, bronşit, koah gibi solunum yolları rahatsızlıklarınızda tüketilmesi gereken bir pekmez türüdür. 

Çankırı - 13:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.