reklam
reklam
DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125
reklam

KÖY OKULLARINDA YÜZYÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
KÖY OKULLARINDA YÜZYÜZE EĞİTİM BAŞLADI
reklam
      Milli Eğitim Bakanlığının kararıyla yüz yüze eğitime kademeli geçiş kapsamında köy okulları ve anaokulları bu gün açıldı. Vali Abdullah Ayaz, eşi Melike Ayaz ile birlikte uzun süren çevrimiçi eğitimin ardından başlayan yüz yüze eğitimin ilk gününde Merkeze bağlı Hasakça köyü ilkokuluna giderek, buradaki öğrencilerle bir araya geldi. Kar sevinciyle yüz yüze eğitim sevincini bir arada yaşayan öğrencilerle sohbet eden Vali Ayaz, eşi ile birlikte öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Vali Ayaz daha sonra öğrencilerle kartopu da oynadı.
Uzun süreli çevrimiçi eğitimden sonra, yüz yüze eğitimin ilk gününde Vali Ayaz’a İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, Hasakça Köyü Muhtarı Kazım Türk, Hasakça İlkokulu Öğretmeni İsa Doğan ve diğer yetkililer de eşlik etti.
1 Mart’tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8’inci sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak.
8’inci sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek. Ortaokul 5, 6 ve 7’inci sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek.
reklam

YORUM YAP