Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KOSGEB İL MÜDÜRÜ CENGİZ UĞUR ORTA İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Çankırı KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur Orta ilçesinde incelemelerde bulundu. Orta ilçesinde Yüzde yüz KOSGEB desteği ile kurulan işletmeleri ziyaret eden Cengiz Uğur ilk olarak Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onayı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Orta Organize Sanayi Bölgesi hakkında fikir alış verişinde bulunuldu ve bölgenin çok kısa sürede cazibe merkezi olacağı Organize Sanayi Bölge […]
Çankırı - 11 Haziran 2021 21:48 A A

Çankırı KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur Orta ilçesinde incelemelerde bulundu. Orta ilçesinde Yüzde yüz KOSGEB desteği ile kurulan işletmeleri ziyaret eden Cengiz Uğur ilk olarak Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onayı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Orta Organize Sanayi Bölgesi hakkında fikir alış verişinde bulunuldu ve bölgenin çok kısa sürede cazibe merkezi olacağı Organize Sanayi Bölge Müdürü tarafından ifade edildi.

Belediye ziyaretinden sonra Orta Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ziyaret edildi. Oda Başkanı Ferhat Danacı ile pandemide zarar gören esnaf ve KOSGEB destekleri hakkında fikir alış verişinde bulunuldu. Kendisi de KOSGEB Destek programlarından faydalanan Ferhat Danacı’nın işletmesi gezildi.

Programın devamında yüzde yüz KOSGEB desteği ile kurulan Halil Konuk’un işletmesi Oda Başkanı Ferhat Danacı ile gezildi. İşletme sahibi yapılan işler hakkında kısa bir sunum yaptı ve teşekkürlerini iletti. Orta ilçesinde KOSGEB Geleneksel Girişimcilik Destek programından faydalanarak işletmesini kuran Mustafa Canbaz ve KOSGEB Destek Programından yararlanan Yusuf Can Danacı ziyaret edildi.

Son olarak Ülkemize yurt dışından ithal gelen gözlük camı kesme makinelerin yerini alacak yerli üretim makineler üretmek için KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programından faydalanan İsmail Bayburt ziyaret edilerek çalışmaları hakkında bilgi alındı.

KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur, program sonunda KOSGEB olarak, KOBİ’lerin sorunlarını çözmek, sıkıntılarını gidermek, önlerindeki engelleri aşmalarına yardımcı olmak üzere bütün imkânlarıyla KOBİ’lerimizin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Çankırı - 21:48 A A
BENZER HABERLER