reklam
reklam
DOLAR32,1882% 0.16
EURO35,0283% 0.13
STERLIN41,1214% 0.19
FRANG35,3060% 0.37
ALTIN2.426,12% -0,14
BITCOIN68.154,94-0.645
reklam

KOSGEB DESTEĞİ İLE ŞABANÖZÜNDE ODUN SİRKESİ ÜRETİLECEK

Yayınlanma Tarihi : Google News
KOSGEB DESTEĞİ İLE ŞABANÖZÜNDE ODUN SİRKESİ ÜRETİLECEK
reklam

Türkiye’ de sayılı ilimizde ise ilk olarak Şabanözü ilçesinde üretilecek, Organik Tarım alanında kullanılan odun sirkesinin üretimine KOSGEB desteği ile başlandı. Çankırı KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur Şabanözü ilçesinde incelemelerde bulundu.

Cengiz Uğur ilk olarak Şabanözü Organize Sanayi Bölge Müdürü Yavuz Uğurlu’yu ziyaret etti. Cengiz Uğur, Şabanözü Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün yakın zamanda faaliyete geçecek olan hizmet binası Yavuz Uğurlu ile birlikte gezdi.

KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur, Şabanözü Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Hacıbayramoğlu ile istişarelerde bulunduktan sonra Şabanözü Esnaf Odası Başkanı Uğur Soydaş ile fikir alış verişinde bulundu, bölgenin en büyük fabrikaları olan ERNA MAŞ ve GELAL Çorap fabrikalarını ziyaret etti.

Şabanözü ilçesinde KOSGEB İleri Girişimcilik Destek programından faydalanarak yüzde yüz KOSGEB desteği ile kurulan; Çankırı’da ilk Türkiye’de sayılı olan ve Organik Tarım alanında kullanılan odun sirkesi üretimi yapan, aynı zamanda mangal kömürü üretimi yapacak olan Yasin Şeref Asil’in firmasını inceleyip odun sirkesi hakkında bilgi alan Cengiz Uğur, mangal Kömürü üretimi yapacak olan bir diğer işletme olan yüzde yüz KOSGEB desteği ile kurulan Erdoğan Ayırtman’ın firmasında da incelemelerde bulundu.

Cengiz Uğur, programın devamında KOSGEB Nitelikli eleman destek programından faydalanan Enpak Ambalaj ve Hacıbayramoğlu tavukçuluk firmaları ile KOSGEB test analiz programından faydalanan Avicane işletmelerini de gezerek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

reklam

YORUM YAP