reklam
reklam
DOLAR32,1920% 0.01
EURO34,9349% 0.12
STERLIN41,0825% 0.09
FRANG35,1997% 0.16
ALTIN2.411,49% -2,04
BITCOIN67.408,22-3.647
reklam

KOSGEB DESTEĞİ İLE ÇANKIRI SABUNU ÜRETİMİNE BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
KOSGEB DESTEĞİ İLE ÇANKIRI SABUNU ÜRETİMİNE BAŞLADI
reklam

Girişimci Gazi Demir, uzun zamandır hayalini kurduğu iş yerini KOSGEB desteği ile açmayı başardı. Kendi tasarımı olan sabunları Çankırı’mızın meşhur kaya tuzu, kızılcık, kiraz ve kavun aromalı yapıp Türkiye’ye pazarlayacağını söyleyen Gazi demir;
“Bütün Türkiye Çankırı tuzunu biliyordu şimdi de Çankırı sabununu öğrenecek, bizlere böyle bir imkân sağlayıp Çankırı ismini duyurmak adına desteklerini esirgemeyen Çankırı KOSGEB İl Müdürlüğü çalışanlarına ve İl Müdürümüz Cengiz Uğur beye teşekkür ediyorum“ dedi.
Gazetecilere açıklamada bulunan KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur ise:
“Göreve geldiğimizden bu yana KOSGEB olarak yüzlerce işletmemizi destekledik. Gazi bey de bu girişimcilerden sadece bir tanesi.
Hepimiz biliyoruz ki Girişimcilik Türk insanının kanında, ruhunda var. Hemen herkes bir gün kendi işini kurmayı, kendi kendisinin patronu olmayı hayal ediyor. Bana çıkmaz diye düşünmeyin, bizim projemiz onaylanmaz diye hiçbir girişimcimiz düşünmesin. Bir fikri olan ve kriterleri sağlayan herkese KOSGEB olarak destek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.
Bu duruma en iyi örnek bugün faaliyete başlayan bu işletmemiz.
Gazi Demir bize ilk başvurduğunda“ Ben Çankırı için Çankırı’nın ismini duyurmak adına bir şey yapmak istiyorum ve Çankırı sabunu yapacağım“ dedi. Biz de kendisine yardımcı olduk ve tesisin kurulmasını sağladık.
Girişimcimiz KOSGEB desteklerinden “İleri Girişimcilik Destek Programından” yararlandı. Bu destek programımızda girişimciler bizden 300 bin liraya kadar destek alabiliyor.“ dedi

reklam

YORUM YAP