13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

KORONAVİRÜSE KARŞI YENİ TEDBİRLER… CAMİLER KAPANIYOR MU?

İçişleri Bakanlığı, 81 İlin Valiliklerine “Koronavirüs Tedbirleri” başlıklı bir genelge daha gönderdi. Genelgeye göre bu gece yarısından itibaren sinema, tiyatro, lokanta, kahvehane gibi toplu kullanım alanlarının faaliyetleri durdurulacak. Genelge uyarınca bu gece yarısından itibaren tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile […]
Genel - 16 Mart 2020 20:30 A A

İçişleri Bakanlığı, 81 İlin Valiliklerine “Koronavirüs Tedbirleri” başlıklı bir genelge daha gönderdi. Genelgeye göre bu gece yarısından itibaren sinema, tiyatro, lokanta, kahvehane gibi toplu kullanım alanlarının faaliyetleri durdurulacak.

Genelge uyarınca bu gece yarısından itibaren tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak.

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş’ın yaptığı açıklamaya göre “Cuma namazı başta olmak üzere yurt genelindeki tüm cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verildi. Cuma namazı yerine evde öğle namazı kılınması tavsiye edildi. Bununla birlikte camilerde ferdi olarak ibadet yapmak isteyenler için camiler açık tutulacak. Ayrıca ezan ve salalar okunmaya devam edecek. Alınan bu kararlar Koronavirüs tehdidi tamamen ortadan kalkıncaya kadar devam edecek.”

Genel - 20:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.